Search

Sara Ferrari dla Carpet Edition: Enna & Veda

enna carpet edition design sara ferrari 01


Sara Ferrari to młoda i utalentowana projektantka, która uwielbia zgłębiać najgłębsze znaczenie każdego przedmiotu. Dzięki ciągłym poszukiwaniom projektuje dodatki do wnętrz, które opowiadają historie i przywołują kultury, tworząc kolekcje wykraczające poza „piękno i funkcjonalność”. Dla Carpet Edition zaprojektowała dywany Enna i Veda, od których bije silny, orientalny blask.

sara-ferrari
Sara Ferrari


Współpracując z Carpet Edition, Sara Ferrari była w stanie odzwierciedlić uwagę, jaką firma przywiązuje do dawnych technik rzemieślniczych, tak silnie zakorzenionych w Indiach. Zainspirowana kulturą tego kraju, postanowiła stworzyć dywany Enna i Veda. Projekt nawiązuje do charakterystycznych wzorów tatuażu henną – starożytnych, bogatych w życzliwe przesłania i urzekających graficznie. W tym przypadku można je zinterpretować jako symbol związku firmy z indyjską tradycją.

enna carpet edition design sara ferrari 02
Enna

Enna i Veda są ręcznie tufowane z wełny i bawełny. Pierwsza, okrągła, charakteryzuje się konstrukcją przegubowego koncentrycznego koła; druga ma nieregularną formę nie tylko jeśli mowa o grafice, także kształt jest bardzo nieregularny. Od razu przywodzą na myśl wzory henną, dodatkowo każdy dywan można personalizować, zmieniając kolor i rozmiar.

veda carpet edition design sara ferrari 02
Veda


Wygodne i wykonane z naturalnych włókien dywany Sary Ferrari z jednej strony potwierdzają zdolność Carpet Edition do zrównoważenia innowacyjnego projektu. Z drugiej natomiast przedstawiają prawdziwe rzemiosło artystyczne. Jednocześnie zaspakajają potrzebę oferowania produktów, które są oryginalne, zaskakujące i mogą sprostać nawet najbardziej nietypowym stylom i potrzebom.

veda carpet edition design sara ferrari 01
Veda

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/carpet-edition-z-basniowa-kolekcja-damask/

https://pointofdesign.pl/design/cc-tapis-odkrywa-swiat-gestu-w-nowej-kolekcji/

https://pointofdesign.pl/design/kampania-beni-rugs-2020-uwodzicielski-miraz/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close