Search

Genius Loci wg Studiopepe

Projekt Genius Loci - Studiopepe

Najnowsza współpraca Studiopepe z Coutume Studio bada możliwości przestrzeni charakteryzujących się silnym i wyrazistym Genius Loci.

Genius Loci to wewnętrzna siła, duch miejsca, które sprawiają, że jest ono wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. W tym wypadku mamy do czynienia z pięknem oryginalnej architektury, umiejętnie i z entuzjazmem odrestaurowanej przez Frédérica i Karine, z Coutume Studio. Wspólna pasja do materiałów posłużyła za łączące tło i punkt wyjścia dla wizji obu zespołów projektowych.

Apartament wypełniają najnowsze projekty Studiopepe, m.in. leżanka Five to Nine i kolekcja waz: Aqua Regis, Arum, Venus, marki Tacchini

W naszym podejściu do projektowania materiały są zawsze ogromnym źródłem inspiracji, ponieważ mają właściwą duszę. Wystarczy pomyśleć o drewnie, ale także marmurze i wszelkiego rodzaju kamieniu naturalnym,

mówią projektantki Studiopepe
Arianna Lelli Mami i Chiara Di Pinto z duetu Studiopepe.

Zabawa materią i kolorem wg Studiopepe

Kształty podążają za namacalnością materiałów, a zabawę nimi potęguje dobór rzeźbiarskich elementów. Kolorystyka to kolejny bardzo ważny element w procesie projektowania.  Została tutaj sprowadzona do różnych odcieni ziemi, kamienia i papieru oraz podkreślona akcentami musztardowej żółci i rdzy. W czasach rzymskich wyrażenie „Genius Loci” odnosiło się do ochronnego ducha domu. Projektanci chcieli uczynić tę filozofię swoją własną, interpretując „Genius Loci” nie tylko jako ducha ochrony, ale także jako duszę domu i postawę zamieszkujących go ludzi.„Genius Loci” to zatem opowieść o miejscu, ale także o postawie życiowej, zbudowanej z pasji poszukiwania i miłości.

Zgromadzone w projekcie meble należą do najnowszych kolekcji duetu Studiopepe zaprojektowanych dla firm Baxter, Tacchini, Cc-Tapis, Tooy i Pretziada. Asortyment uzupełniają unikatowe egzemplarze z regenerowanych płyt szlachetnego onyksu, zrealizowane we współpracy z Alimonti Milano.

Rzeźbiarskie ozdoby Pablo & Dora dla Tacchini, projekt: Studiopepe.

Wystawę Genius Loci można zobaczyć pod adresem:

Coutum46, rue Laufaurie de Monbandon33000 Bordeaux, od 28 maja do 30 czerwca 2021.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close