Search

Nostalgiczny apartament Studiopepe w Mediolanie

apartament Studiopepe ©+Andrea+Ferrari_DSC6706

Wyjątkowy projekt wnętrza w Mediolanie, w części dedykowany życiu prywatnemu, a w części pracy. Mieszkają i pracują tu projektantka, połowa Studiopepe, Ariana Lelli Mami i fotograf Andrea Ferrari. Jednak w rzeczywistości ten apartament to magazyn wspomnień i kompozycja ich indywidualnych i wspólnych wrażliwości estetycznych.

apartament Studiopepe _Andrea-Ferrari_Scarlatti_2
Zdjęcia: Andrea Ferrari

Tak bardzo nam odpowiadało to miejsce. Jest to stara kamienica z lat 30-tych o nowoczesnym stylu. Uwielbiamy to, że każdy detal wykonany jest skrupulatną dbałością o jakość, co nie zawsze można znaleźć we współczesnych budynkach. W budynku jest bogactwo, jednak nie na pokaz, ale w głębszej jakości ”- mówi Lelli Mami.

Studiopepe_phAndrea-Ferrari_2

Jeszcze zanim wejdziemy do mieszkania, można dostrzec wyjątkową jakość w szczegółach wspólnych przestrzeni. Kunsztowna, zaokrąglona stal i emaliowane metalowe schody, zachwycają na równi z wzorzystymi mozaikami z marmuru na podłogach. Drzwi do każdego pokoju skrywają się za wykwintnymi, drewnianymi panelami.

apartament Studiopepe _phAndrea-Ferrari_3

Referencyjny apartament Studiopepe

Ta przestrzeń stanowi idealne płótno dla Lelli Mami, która wraz z partnerką Chiarą Di Pinto prowadzi Studiopepe. Pracownia projektowa z Mediolanu zasłynęła już swoim koncepcyjnym i narracyjnym podejściem w wielu dziedzinach. Od wnętrz i mebli po doradztwo kolorystyczne i projektowanie wystaw. W swoim domu designerka chciała uszanować architekturę i jednocześnie tworzyć potężny emocjonalny i estetyczny efekt, z którego słynie ich studio.

Studiopepe
Studiopepe – Ariana Lelli Mami i Chiara Di Pinto

Uwielbiamy zestawiać stare i nowe i zdecydowaliśmy się na takie elementy vintage, jak sofa Tacchini i lampa Memphis Tobia Scarpa z lat 70. i 80.” – mówi o wyborach dokonanych z mężem w mieszkaniu.

Studiopepe_phAndrea-Ferrari_1

„Celowo nie używaliśmy mebli z epoki, ponieważ chcieliśmy uniknąć kinowego wyglądu lub domu wyglądającego jak przestrzeń z lat 30. (…) Kolory ścian nie są tylko dekoracjami. Wybraliśmy kolory z matowymi powierzchniami dla architektonicznej jakości, aby oddać szczególny nastrój każdego pokoju” – Arianna Lelli Mami.

Studiopepe_phAndrea-Ferrari_4

Apartament Studiopepe stanowi doskonały przykład połączenia efektownej kolorystyki, podkreślonej przez starannie dobrane tekstury oraz kształty, z rzemieślniczym artyzmem. Dwa nierozłączne elementy tworzą magię świata przesyconego emocjami, otwartego na interpretację i zapraszającego na drugą stronę lustra.

Zobacz także:

agape-sanktuarium-dla-duszy-i-ciala

projekt-apartamentu-z-arystokratycznym-rodowodem

apartament-w-sao-paulo-elegancki-mix-stylow

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close