Search

Baxter w El Rastro Maison du Design

El Rastro Maison de Design_pointofdesign.pl

Baxter to meblowa arystokracja, lubująca się w kontekście sztuki i nieco eklektycznym klimacie, jak ten w El Rastro Maison de Design w hiszpańskiej Marbelli.

Od ponad 15 lat Graciela Leanza i Javier Martín podróżują po całym świecie, planując tworzenie i doskonalenie wymyślonych projektów. Tworzą i materializują sny, gdziekolwiek się pojawią. Energia, którą rozwijają, potrzebuje przestrzeni i swobodnego przepływu kreatywności. Podczas jednej z kilku wycieczek odwiedzają dom / pracownię wspaniałej projektantki Paoli Navone i zapala się płomień. To swoista eksplozja emocji.

El Rastro Maison du Design w Marbelli.

W stylu Paoli Navone

Powrót do domu nie jest już poszukiwaniem konwencjonalnej przestrzeni, ale wyjątkowego miejsca to prezentacji nietuzinkowej wizji życia w otoczeniu sztuki i designu. Limity wyznaczone jedynie przez nich samych pozwalają na nieskrępowane fantazjowanie na temat przestrzeni zainspirowanej wizytą u Navone i ich wieloletnimi odkryciami języka formy i stylu jaki lubią.

Odkrywają budynek w Marbelli, w którym magia rozwija się nieprzerwanie, zasilana intrygującymi zbiorami kolekcjonowanymi przez lokalnego antykwariusza. Willa El Rastro przy Golden Mile wtapia się w zabytkową część miasta, trwającą w swej niezmiennej postaci od dziesięcioleci.

To jest to miejsce, którego szukali – pełne historii, tajemnic i szlachetności. Wystarczy odkryć najbardziej intymne struktury starego budynku by docenić jego ukryte piękno. Oryginalne materiały: płytki, żelazo, drewno, drzwi i podłogi są odzyskiwane i klasyfikowane. To cenna baza do dalszych kroków kreowania przestrzeni ciągnącej się niczym stacja kolejowa na całym poziomie najwyższego piętra.

W ogrodzie rozgościły się meble marki Baxter.

Eklektyzm i artyzm czyli sedno marki Baxter

Usuwając warstwy, które przez tyle lat ukrywały duszę konstrukcji, na światło dzienne wychodzi wspaniałe drewno, które narzuca całą swoją siłę, tuż po przekroczeniu progu.

W nowej koncepcji wnętrz wszystko ma zostać odkryte i zachowane. Jasne kamienne ściany, drewno i wiele szlachetnych materiałów charakteryzujących projekt podporządkowany podkreśleniu tożsamości domu. Objętość ogólnej struktury, pierwotnie nieco bez wyrazu, ale użyteczna pod względem metrów i orientacji, została poprawiona poprzez wprowadzenie przezroczystości pozwalających na swobodną wędrówkę wzroku i światła.

Baxter – współdzielone wartości

Jednolity język stylistyczny uzyskano poprzez tworzenie woluminów, które porządkują budynki i nadają obrazowi ciągłość. Dlatego przedłużeniem zielonej kostki chodnika jest ogród wertykalny, w którym natura obejmuje białe tomy budynku, kierując się w stronę dużej sali. Tutaj wyłania się klatka schodowa z marmuru i stali nierdzewnej.

Odkryte belki i cegły różnicują powierzchnie nadając im trójwymiarowości.

Ogród do podziwiania 

Budynek otoczony jest ogrodem, w którym pergole wykonane są z odzyskanych materiałów jak płytki i podkłady kute, których nowatorskie zastosowanie kontynuuje proces zdrowienia domu. Drzewa oliwne, rodzime rośliny i otaczające wonie towarzyszą w El Rastro Maison du Design.  Na zewnątrz można podziwiać geometrię, spostrzeżenia płynące z ogrodu i dużą rzeźbę zanurzoną w rozmarzonym stawie.

Subtelna gra świateł i form tworzy na wskroś nowoczesną przestrzeń zewnętrzną.

El Rastro Maison du Design jest zatem przestrzenią, w której kwitnie kreatywność Graciela Leanza i Javiera Martina. Projekcja nowych pomysłów kończy się interwencją wnętrzarską stworzonym przez markę Baxter. Wychodząc od architektury podjęto próbę uporządkowania duszy tej przestrzeni, aby połączyć nieustanne źródło kreatywności i rodowego ducha domu. Budynek z własną tożsamością, osobistym nastrojem, zapachami, kolorami, naturalnymi formami i włoską estetyką, stanowi idealne tło dla mebli Baxter komunikujących tożsame wartości.

W całej przestrzeni króluje wyposażenie marki Baxter, spójne z wizją właścicieli Maison du Design.

Stylistyczna gra na zasadach Baxter

Podejście wybrane dla tego projektu to poszanowanie przestrzeni, wypełnienie ramy, która zawiera w sobie eklektyczne, kompletne i otaczające środowisko. Część dzienna, kuchnia i przestrzeń mieszkalna, które są zorganizowane na kilku poziomach to następstwo przestrzeni, które charakteryzują się zupełnie innymi kluczami interpretacyjnymi.

Przestrzeń prezentowana na pierwszym piętrze jest odważniejsza i gęstsza kolorystycznie; przeważają w niej niuanse ziemi, którym towarzyszą błyski czerni i czerwieni, prezentowane w ciepłych odcieniach koloru skór o różnym sposobie wyprawienia. Tutaj niuanse są podkreślone i wzmocnione kombinacjami materiałowymi, w których surowiec staje się bohaterem.

Strefa dzienna jest otwarta, z subtelnie wyznaczonymi strefami różnych funkcji.

Wchodząc na drugie piętro, gdzie z okien widać morze, tony stają się lżejsze i delikatniejsze, ale jednocześnie o wyrazistym charakterze. Wnętrza i meble spowijają najróżniejsze odcienie białego i pudrowego błękitu. Ściany charakteryzujące się minimalną grafiką, doskonale komponując się z pozostałymi elementami domu.

Na pierwszym planie sofa Baxter, projektu Paoli Navone i zabawne fotele Nepal ubrane w futro aplaki.

Wreszcie imponujący ogród staje się idealnym miejscem na plenerową wystawę włoskiej marki. Krzesła, fotele i inne elementy wyposażenia wykonane są z rur miedzianych w połączeniu ze skórami, a ich uzupełnieniem są niewielkie stoliki z wypalanej gliny.  Efektem końcowym jest prawdziwy dom, ale także galeria sztuki, która sprawia, że ​​odwiedzający się czuje całkowicie pochłonięty przez tętniącą życiem, kosmopolityczną i międzynarodową przestrzeń wokół niego.

Zobacz także:

Baxter zadomowił się w nowojorskim lofcie

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close