Search

Samantha French zanurza nas w nostalgii

Samantha-French-01

Samantha French uosabia naszą namiętność do świata nostalgii wyrażanego poprzez obrazy olejne i gwasze. Szczególnie chętnie sięga po swoje własne sentymentalne wspomnienia z letnich wakacji nad jeziorami Północnej Minnesoty. W pływaniu jest coś takiego co krystalizuje i zatrzymuje momenty uczucia beztroski. Intensywnie przenikają do podświadomości i pozostają na zawsze w jej głębinach.

Samantha-French-03
© Samantha French

French maluje doświadczenie bycia pochłoniętym przez wodę, całkowicie zanurzonym w część rzeczywistości, która wydaje się ruminacyjna. Jest to zarówno doświadczenie fizyczne, jak i abstrakcyjne, a artystka ukazuje wszystkie zawiłości w nieskazitelnych szczegółach. Można to zobaczyć na podstawie tego, jak fale wody deformują świat ponad powierzchnią wody przy każdym ruchu kinetycznym. Nie wolno nie wspomnieć o bąbelkach powietrza, które z wdziękiem i licznie układają się zgodnie z ich organiczną naturą. Praktycznie można wręcz usłyszeć i poczuć, jak woda wciąga w stan stłumionej, ale błogiej egzystencji.

Samantha-French-02

Spokój jest w pełni namacalny i całkowicie intymny. French pracuje z bardzo introspekcyjnej przestrzeni, która zaprasza ją do ponownego odwiedzenia swoich cennych wspomnień poprzez proces malowania.

Samantha-French-05

Jej praca jest wyobrażeniem o tym, jak to jest czuć się człowiekiem, indywidualną jednostką dryfującą i brodzącą w wodzie. Nawet w przypadku obrazów przedstawiających ludzi nad wodą, istnieje subtelnie i magnetyzująca interakcja, widoczna między postaciami i zbiornikiem wodnym. Ta relacja łączy się z czymś naturalnym i wrodzonym dla wszystkich, którzy podziwiają wspaniałe obrazy artystki.

Samantha-French-04

Samantha French wykazuje absolutną płynność i tworzy reminiscencje cech wody. W ten sposób wyraża przejmujące uczucie, które odbija się w jej wodnych obrazach.

Samantha-French-06

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/sztuka/tworczy-duet-mue-studio-wizje-marzen-sennych/

https://pointofdesign.pl/sztuka/wirtualna-wystawa-riverside-poetycka-rzeka/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/michela-picchi-the-lady-or-the-tiger/

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close