Search

Herzog & de Meuron łączą architekturę ze sztuką

56 Leonard

56 Leonard to nowoczesny apartament, który zaprojektowany został przez prestiżowe biuro architektoniczne Herzog & de Meuron. Mieszkańcy obiektu znajdującego się w nowojorskiej dzielnicy Tribeca mają dostęp nie tylko do panoramy Oceanu Atlantyckiego ale i obszernej kolekcji imponujących dzieł sztuki znajdujących się w szczegółowo opracowanych wnętrzach.

Współpraca z artystą

Do projektu zaangażowany został brytyjski artysta Anish Kapoor, który nawiązał bliską współpracę ze szwajcarskimi architektami. Rzeźbiarz odpowiedzialny był za stworzenie dzieła umieszczonego w lobby. Pomieszczenie liczące ponad 5m wysokości ideologicznie spaja architekturę ze sztuką. To równocześnie pierwsza stała ekspozycja Kapoora w Nowym Jorku.

Ekskluzywne apartamenty

Idea łączenia architektury z rzeźbiarstwem oraz innymi dziedzinami sztuki widoczna jest w wielu miejscach. Nawet wnętrza windy wyposażone zostały w specjalnie zaprojektowanie dekoracje. W obiekcie znajdować się będzie 145 apartamentów, które zostały już wyprzedane. Według projekty Herzog & de Meuron, każdy z nich cechuje się unikatowym rozkładem przestrzennym uzupełnionym przestrzenią zewnętrzną. 10 imponujących penthousów wyposażonych zostało w czterometrowe przeszklone ściany otwierające się na panoramę Manhattanu oraz tego, co znajduje się za nim.9. oraz 10. piętro wyposażone zostały w basen infinity wraz z tarasem oraz wanny jacuzzi, oferujące kąpiel w towarzystwie widoku na Hudson. W atrakcje rozmieszone na powierzchni ponad 1500m2 wchodzą również studio fitness, teatr, prywatna sala bankietowa oraz kuchnia dla cateringu.

Nowy styl w architekturze

56 Leonard liczy 60 kondygnacji, stając się najwyższym obiektem Tribeki. Jego forma przypomina szklaną wieżę wykonaną z nieregularnie skalowanych prostopadłościanów. Jeśli jakaś architektura mogłaby zostać opisana mianem stylu post-internetu, wtedy Herzon & de Meuron zostaliby do niej nominowani w związku z obiektem, który przypomina falę składająca się z pikseli.

 

Zobacz także:

Nowa odsłona historycznego budynku według architektów KAAN

Elegancki apartament pełen luster

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close