Search

Casa la Roca | dom unoszący się nad skałą

vondom-casa-la-roca-rrz-arquitectos-mexico-55

Casa la Roca to luksusowy i futurystyczny projekt w miejscowości Morelia w Meksyku. Jego budowa oznaczała architektoniczne wyzwanie. Chodziło bowiem o harmonijną integrację domu ze złożonym środowiskiem naturalnym – górami z litej skały.

vondom-casa-la-roca-rrz-arquitectos-mexico-54

Aby to osiągnąć, dwa poziomy wbudowano w zbocze, a trzeci zawieszono na kolumnie w formie ściany. Wynik wizualny symuluje zawieszenie, wywołuje efekt jakby dom unosił się w powietrzu.

vondom-casa-la-roca-rrz-arquitectos-mexico-53

Podczas projektowania domu, duży nacisk położono na kwestię ochrony przyrody. Jego przeszklona fasada, wraz ze starannie przemyślaną orientacją względem słońca, maksymalnie wykorzystuje światło i ciepło naturalne. Ponadto zastosowano tu także mechanizm recyklingu wody, panele słoneczne oraz kompletną instalację automatyki domowej.

vondom-casa-la-roca-rrz-arquitectos-mexico-46

Vondom również stanowi element dążenia do zrównoważonego rozwoju i elegancji. Kilka kolekcji rozmieszczono w różnych częściach domu.  Krzesła Voxel autorstwa Karima Rashida zdobią dużą centralną jadalnię, a także taras ze wspaniałymi panoramicznymi widokami. Duża siłownia i 4 pokoje są podzielone przestrzenią z sofą, fotelem i stolikiem kawowym z kolekcji Stones.

vondom-casa-la-roca-rrz-arquitectos-mexico-33

W korytarzach stanęły donice z kolekcji Bye Bye. Meble Vondome wykorzystano również w ogrodzie w postaci modułowej sofy Faz projektu Ramóna Esteve. Przestrzenie zewnętrzne uzupełniły także elementy kolekcji Agatha autorstwa Agathy Ruiz de la Prada, oraz Doux stworzone przez Karima Rashida.

vondom-casalaroca-rrz-arquitectos-mexico-27

Zasadniczo jest to projekt, w którym najwyższą wagę przywiązano do każdego, ostatniego szczegółu. Tu wykończenia, kolory i architektura zaplanowano z najwyższą starannością, aby zapewnić, że Casa La Roca zasługuje na swoją nazwę, całkowicie wpisując się w otoczenie.

vondom-casalaroca-rrz-arquitectos-mexico-15

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close