Search

Złota 44 | apartament pokazowy Oxygen

ZŁOTA 44_OXYGEN (5)

Złota 44 może pochwalić się apartamentami pokazowymi, które są aranżowane w zróżnicowanej stylistyce. Jednak każde z tych wnętrz olśniewa i robi wrażenie nawet na najbardziej wymagających klientach. Za wyjątkową aranżację apartamentu Oxygen, usytuowanego na 50. piętrze, odpowiada Galeria Heban.

ZŁOTA 44_OXYGEN (10)

Głęboki oddech

 Każdy apartament znajdujący się pod adresem Złota 44 zaskakuje niepowtarzalnym, luksusowym wystrojem. Wnętrze apartamentu Oxygen zachwyca przemyślaną w każdym detalu koncepcją aranżacyjną. A wszystko jest dziełem duetu architektek – Małgorzaty Muc i Joanny Scott. To z pozoru nieokiełzane wnętrze, rządzi się określonymi zasadami. Każdy element ma w tej przestrzeni znaczenie. Z pewnością efektu lekkości dodają wnętrzu niesamowite widoki na panoramę Warszawy. Natomiast kontakt ze sztuką zapewnia unikatowa kolekcja rzeźby współczesnej oraz fortepian Steinway & Sons Spirio. Apartament Oxygen w rzeczywistości jest niczym tlen – pozwala wziąć głęboki oddech na każdy kolejny dzień. Niezwykle komfortowym rozwiązaniem w apartamencie są panele okienne, którymi można sterować przez aplikację mobilną. Za pomocą specjalnych filtrów, mieszkańcy apartamentowca nieustannie cieszą się świeżym dopływem powietrza.

ZŁOTA 44 OXYGEN by Galeria Heban fot. Łukasz Zandecki (1)

Złota 44 Daniela Libeskinda

Oxygen zaprojektowano z myślą o rodzinie gustującej w nowoczesnym i niepozbawionym artystycznego charakteru stylu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że właśnie w tym apartamencie znajduje się gabinet Daniela Libeskinda, wyposażony w meble według jego projektu. Autorskie biurko Scribe marki FIAM Italia zostało w całości wykonane z transparentnego szkła. Z kolei zaprojektowane przez Daniela Libeskinda lustra The Wing optycznie powiększają przestrzeń.

ZŁOTA 44 OXYGEN by Galeria Heban fot. Łukasz Zandecki (2)

Geometryczna forma sofy Gemma od Moroso nie pozostawia wątpliwości, że jesteśmy w bardzo nowoczesnym, luksusowym apartamencie o futurystycznym designie. Na ścianach można podziwiać szkice Libeskinda przedstawiające projekt Złotej 44.

ZŁOTA 44_OXYGEN (1)

Fortepian i nowoczesne wnętrze

Niezwykle istotne miejsce w sercu apartamentu zajmuje unikatowy, ręcznie wykonany, samogrający fortepian Steinway & Sons Spirio. Muzyka płynąca z fortepianu doskonale wypełnia wnętrze dźwiękami, od kompozycji klasycznych, po instrumentalny jazz. Marka Steinway & Sons od 1853 roku oferuje najwyższej klasy ręcznie robione pianina i fortepiany wykonane ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych materiałów, a Spiro to kolejny krok na drodze ku innowacji, fortepian, który zamienia salon w profesjonalną salę koncertową.

ZŁOTA 44_OXYGEN (3)

Selekcja mebli – Galeria Heban

Projektantki z pracowni Muc & Scott z niezwykłym wyczuciem połączyły modne, nowoczesne materiały z surowym betonem uzupełnionym szkłem i stalą. Z tego duetu powstało niezwykle spektakularne, industrialne wnętrze, które stanowi idealne tło dla mebli z oferty galerii Heban.

ZŁOTA_44_OXYGEN (6)

Oazę w centrum tętniącego życiem miasta doskonale uzupełniają również luksusowe meble takich marek jak Visionnaire, FIAM Italia, czy Tonelli Design. W otwartej strefie dziennej znajdziemy sofę Denzel, która urzeka nie tylko subtelną formą, ale też lekko połyskującą, welurową tapicerką w odcieniu złamanej bieli. Oparty na zasadzie kontrastu obraz wnętrza uzupełniają lustrzane tafle stolików kawowych Acer, które stylistycznie korespondują z lustrzaną komodą. Motyw luster pojawia się konsekwentnie w całej otwartej strefie dziennej, a najbardziej reprezentacyjnym elementem jest okrągłe lustro Central o imponującej średnicy 200 cm.

ZŁOTA_44_OXYGEN (4)

W podobnym stylu urządzono także główną sypialnię. Atmosferę relaksu buduje tu łóżko Palau Regular marki Visionnaire z efektowym zagłówkiem wykonanym w formie poduch. Z kolei lustrzane stoliki i szafki nocne to świadomy zwrot ku stylistyce funkcjonującej w części dziennej. W tym apartamencie znajdziemy również pokój dla nastolatka inspirowany surfingiem.

ZŁOTA_44_OXYGEN (4)

Złota 44 i sztuka

O prawdziwej wyjątkowości apartamentu Oxygen świadczy również wyszukana kolekcja sztuki. We wnętrzach można znaleźć galerię rzeźby współczesnej stworzoną przez cenioną warszawską marszandkę, Lenę Szwed-Strużyńską, właścicielkę Leonarda Art Gallery. Autorami prezentowanych w apartamencie Oxygen dzieł są polscy rzeźbiarze: Jarosław Borek, Michał Jackowski i Krzysztof Renes. Dzieła pierwszego to dwa niezwykłe, „falujące” obiekty z przezroczystego tworzywa (plexi) oraz The Ring – pierścień z kortenu  i polerowanej stali, będący miniaturową wersją tej samej rzeźby o wysokości 8 metrów, która stoi w chińskim mieście Chengdu. Krzysztof Renes to młody artysta należący do trzeciego pokolenia rodziny artystów i rzemieślników tworzących w metalu. W apartamencie Oxygen prezentowane są jego mosiężne, minimalistyczne prace z cyklu „Universale”. W zupełnie innym charakterze są rzeźby Michała Jackowskiego. Artysta stosuje ponadczasową estetykę, łączy inspiracje klasyczne z elementami nowoczesnymi, zapożyczonymi ze świata popkultury. Dzieła Jackowskiego wykonane są najszlachetniejszych materiałów: marmuru carrara, brązu i 24-karatowego złota.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close