Search

Moroso z projektami Urquioli, Thorpe i Arada

moroso01

Moroso po raz kolejny wzięło udział w IMM w Kolonii, gdzie przedstawiono odświeżoną i zaktualizowaną ekspozycję wystawienniczą. Impreza otwierająca kalendarz wydarzeń w roku 2020 to ważna okazja dla firm z branży wnętrzarskich. Właśnie tutaj docierają do odbiorców z rynku Niemiec, Europy Wschodniej i Północnej.

moroso02

Design Post w Kolonii

Salon Moroso ulokowano w Design Post, imponującym budynku przemysłowym z początku XX wieku. Pierwotnie to tutaj sortowano pocztę dla mieszkańców Kolonii. Odnowiony w 2005 roku budynek zachował oryginalny układ. Dziś ekskluzywne międzynarodowe marki designerskie prezentują swoje aktualne kolekcje i nowe produkty na byłej poczcie w dzielnicy Deutz w Kolonii. W tej urzekającej przestrzeni znajduje się również obszar w całości poświęcony kolekcji Diesel Living. Tą linię wprowadzonej podczas ubiegłorocznej edycji IMM.

Gogan sofa
Gogan

Na potrzeby wydarzenia Moroso całkowicie przeprojektowało swoją dwukondygnacyjną przestrzeń. Znalazło się tu miejsce na wszystkie nowe produkty prezentowane na ostatnim Salone del Mobile w Mediolanie. Zaczynając od całej kolekcji Gogan autorstwa Patricii Urquioli, przez sofę Heartbreaker i fotel Precious autorstwa Johannesa Torpe i po kolekcję Modou zaprojektowana przez Rona Arada. Ta ostatnia wchodzi w skład kolekcji M’Afrique.

Gogan moroso
Gogan

Moroso | Gogan

Sofa Gogan swoją nazwę zawdzięcza japońskim kamieniom tradycyjnie używanym do umacniania i ozdabiania brzegów rzek i jezior. Nieco nieregularny kształt tworzy poczucie równowagi między elementami- kształty, które powinny wyglądają ciężko stają się lekkie. Oparcie i siedzisko są połączone „przeciwwagami”, które podkreślają lekką konstrukcję sofy. Dzięki temu sprawia wrażenie zawieszonej nad ziemią. Co ciekawe tkaninę Orsetto, inspirowaną latami 70. XX wieku, niedawno odkryto w archiwum Moroso. Zastosowana między innymi na szezlongu, odtwarza powierzchnię kamienia rzecznego z bogatą fakturą w kolorze bouclé. Jednocześnie sprytnie ukrywa szwy, nadając meblowi  jeszcze gładszą, i bardziej jednolitą powierzchnię.

heartbreaker moroso
Heartbreaker

Moroso | Heartbreaker

Kolekcja sof Heartbreaker, projektu przez duńskiego projektanta Johannesa Torpe, powstała jako system kontraktowy. Stylistyczną cechą charakterystyczną linii bez wątpienia jest konstrukcja podłokietnika, przedstawiająca połówkę (złamanego) serca. Elementy systemu pozwalają tworzyć docipne kompozycje. Drugim elementem, który zdecydowanie wyróżnia produkt, jest metalowy profil u podstawy. Wizualnie podnosi i rozjaśnia dominującą sofę, nadając jej bardziej delikatny, charakterystyczny wygląd.

Ron-Arad_Modou_Ph.-Joel-Matthias-Henry
Modou

Moroso | Modou

Kolekcję Modou zaprojektował Ron Arad, który jednocześnie po raz pierwszy tworzył elementy do kolekcji outdoorowej. Linia obejmuje cztery meble, w 100% ręcznie wykonane w Dakarze. Swoją nazwę zawdzięcza kowalowi Modou, który wraz z Ronem Aradem w Dakarze tworzył tę kolekcję. Krzesła wykonano z tkanej nici polietylenowej, tradycyjnie używanej w Afryce do sieci rybackich.

Precious moroso
Precious

Moroso | Precious

Krzesła Precious zaprojektowane przez Johannesa Torpe mają minimalistyczny i elegancki wygląd. Tym samym łączą wyrafinowanie z solidnością produktu. Nadają się także idealnie do intensywnego użytkowania, na przykład w sektorze kontraktowym. Zgodnie z obecnymi trendami, a także typowym dla Moroso zamiłowaniem do „szlachetnych” materiałów, w kolekcji Precious pojawiły się nowe rodzaje ciekawych tapicerek.

Bohemian Moroso
Bohemian

W Kolonii zaprezentowało dodatkowo stół Il Naturale duety projektowego Mayr & Glatzl. Nie zabrakło także łóżka Highlands i szezlong Bohemian Patricii Urquioli. Moroso uczestniczyło także wraz z innymi partnerami w prezentacji kolekcji Diesel Living. Można tam było obejrzeć odważne i nonkonformistyczne projekty: AeroZeppelin, Nebula Light, a także Perf .

Diesel living Aerozeppelin
Aerozeppelin
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close