Search

I-MADE | włoska sztuka projektowania w Londynie

Giulio-Cappellini-Sketch

Podczas tegorocznego London Design Festival odbędzie się inauguracyjna edycja I-MADE (wystawy włoskiej produkcji, sztuki i designu). I-MADE to pierwsza w Londynie wystawa poświęcona wyłącznie włoskiemu projektowaniu i produkcji. Kuratorem odbywającego się w kultowej Saatchi Gallery w Chelsea wydarzenia jest znany projektant Giulio Cappellini.

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem platformy w Londynie, która łączy i celebruje najlepsze włoskie wzornictwo. Z dumą prezentuje kulturę i dziedzictwo, z których słyną Włochy w mieście o tak silnej kulturze projektowania. Wspólnie z założycielem i dyrektorem generalnym I-MADE, Francesco Giasullo, cieszymy się, że możemy gościć naszą inauguracyjną edycję w Saatchi Gallery podczas London Design Festival. Dzięki temu możemy dzielić się historią włoskiego designu z globalną publicznością w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc stolicy ”. Elena Foschi, dyrektor I-MADE

Exhibitors- I-MADE -3
Od lewej: Mesh | Luceplan, Heartbreaker Sofa | Moroso,
Frog lounge | Living Divani

Najważniejsi wystawcy

Prawdziwe święto włoskiego kunsztu i innowacji. I-MADE zgromadzi jedne z największych i najbardziej wpływowych nazwisk we włoskim designie i przedstawi kultowe dzieła w Galerii Saatchi.

Marka Cappellini zaprezentuje na I-MADE kolekcję japońskiego studia projektowego Nendo. Nie zabraknie Thinking Man’s Chair, autorstwa angielskiego projektanta Jaspera Morrisona. Po raz pierwszy ten mebel Giulio Cappellini wyłuskał na wystawie w Londynie w 1987 roku. W efekcie doprowadziło to do długiej współpracy Morrisona z tą marką.

Living Divani dołącza do I-MADE, aby świętować 50-lecie marki i uczcić trzydziestoletnią współpracę z dyrektorem artystycznym Piero Lissonim. Rodzinna firma zaprezentuje na wystawie Frog Lounge Chair tegoż projektanta. Kolejnym jubileuszem obchodzonym na I-MADE będzie upamiętnienie przez Poltronova 50. rocznicy produkcji fotela Mies przez Archizoom. Krzesło zaprojektowano w 1969 roku jako hołd dla wielkiego architekta Miesa van der Rohe, który zmarł w tym samym roku.

I-made sofa urquiola
Gogan | Moroso

Współczesna włoska marka mebli Moroso zaprezentuje swoją najnowszą współpracę, w tym nową sofę Gogan autorstwa Patricii Urquioli. Zobaczymy także kapryśną sofę Heartbreaker Johannesa Torpe oraz krzesła Precious, które zostały zainspirowane własnymi relacjami i złamanym sercem Torpe.

Do innych potwierdzonych wystawców należy nagradzana marka oświetlenia Luceplan, która zaprezentuje kolekcję zawieszonych zawieszek i lamp podłogowych.

Oprócz tych klasycznych marek meblowych, Ceramica Flaminia zaprezentuje swoją najnowszą technologię firmy. Co więcej podkreśli rzemieślnicze podejście do wytwarzania wysokiej jakości produktów do łazienki. Od 2004 roku Giulio Cappellini współpracuje z Ceramica Flaminia, przedstawiając ją niektórym najbardziej szanowanych współczesnych projektantów na świecie.

W celu promowania włoskiego designu w skali globalnej, I-MADE współpracuje z internetowym rynkiem Artemest jako oficjalnym partnerem e-commerce wystawy. Artemest oferuje platformę dla ponad 700 najlepszych rzemieślników i projektantów w kraju. Podkreśli niektóre z najbardziej oryginalnych prac podczas tegorocznej wystawy.

mies-armchair-poltronova
Mies | Poltronova

Take a Seat

Aby uzupełnić główną wystawę, Giulio Cappellini jest kuratorem wystawy satelitarnej, która składa hołd tym, którzy kształtowali historię projektowania siedzeń. Take a Seat będzie zawierać klasyczne projekty mebli takich marek jak Ceccotti Collezioni, De Padova, Driade, Flexform, Giorgetti, MDF Italia, Molteni & C, Poltrona Frau, Unifor i wiele innych.

I-MADE bada nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i innowacyjne projekty, które ukształtowały włoski krajobraz produkcyjny i nadal wpływają na design na poziomie globalnym. Take a Seat zagłębi się w to, patrząc na skromne krzesło, analizując podstawowe zasady jego projektowania i funkcjonalności, a także to jak stało się ikoną wielu projektantów i marek”. Giulio Cappellini – kurator i dyrektor artystyczny, I-MADE

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close