Search

Nowe meble oudoorowe od Giorgetti

Nowe meble outdoorowe od Giorgetti wkraczają do ogrodów, jachtów i na tarasy. Podział sekcji outdoorowej u Giorgetti staje się coraz bardziej ustrukturyzowany i szeroko zakrojony. Analogicznie jak w przypadku mebli wewnętrznych, każda kolekcja outdoorowa jest wynikiem ogromnej dbałości o szczegóły i badań w zakresie najbardziej ekskluzywnych, wysokowydajnych materiałów.

LOOP – mały fotel zewnętrzny

Fotel zewnętrzny Loop jest połączeniem czystych form geometrycznych, dopełnionych miękkimi elementami. Jest to projekt Ludovicy i Roberto Palomby.

Proste kształty i linie grają tu pierwszoplanową rolę i nadają  temu meblowi zdecydowanego, wyrafinowanego smaku. Powierzchnie eksperymentują tu z najnowocześniejszymi materiałami. Pianka EVA jest całkowicie wodoodporna, tworzy też nieoczekiwane wrażenia w zetknięciu ze skórą. Komfort zapewniają duże poduszki z odpinanymi okryciami i wodoodporną wyściółką. Projekt rzuca wyzwanie rzemieślniczej tradycji, przywołując umiejętności mistrzowskich producentów mebli, którzy zwykli wyginać drewno, aby tworzyć stare łodzie żaglowe. Wynik tej próby pozostaje ocenić bardzo wysoko.

BREAK – stolik na zewnątrz

Łączenie formy i funkcji zawsze jest nieodzowną częścią każdego projektu. W tym przypadku doskonały efekt widoczny jest na przykładzie stołu Break, projektu Ludovicy i Roberto Palomby.

Jest to kolejna propozycja outdoorowa Giorgetti. Mebel bazuje na powtórzeniach modularnego prostokątnego kształtu, które tworzą surowy wzór szachownicy na szczotkowanej, szarej powierzchni marmuru. Jest to nowa jakość wyłaniająca się z pogranicza dwóch światów: nieprzezroczystości i transparentności, które charakteryzują te dwa elementy dekoracyjne.

Kolejnym elementem są nogi z drewna i metalu, które rozjaśniają ogólny wygląd stolika i tworzą zaskakująco interesującą kompozycję. Wszystko to przywodzi na myśl urok fusuma, architektonicznych paneli używanych w japońskich domach do oddzielania pokoi.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close