Search

Christian Dior przedstawia 70 lat wzornictwa

Book

Nie od dziś wiadomo, że Christian Dior uważany jest za rewolucjonistę w dziedzinie mody. Rozpoczęcie jego artystycznej działalności, w Paryżu, datuje się na rok 1947. To właśnie tam, spotkać można wtedy było najwięcej pań, ubranych w eleganckie, taliowane suknie z bogato zdobionych tkanin, projektu tego właśnie kreatora mody.

New Look Diora- termin bardzo często używany przez Carmel Snow- na zawsze zmienił kobiecą modę dodając do niej dawkę optymizmu i zmysłowości. O tym właśnie opowiada pierwszy z siedmiu tomów serii o marce Dior. Każdy z tomów poświęcony jest innemu dyrektorowi kreatywnemu domu mody począwszy od założyciela, przez Yves Saint Laurent, Johna Galliano do Rafa Simonsa, nie zapominając o obecnej szefowej- Marii Grazii Chiuri. W ten sposób marka świętuje swój jubileusz 70-lecia.

Christian Dior Book

Eleganckie wydanie zawiera także zbiór fotografii kreacji zaprojektowanych przez poszczególnych kreatorów. Książka wydana została pod kuratelą , dyrektora paryskiego muzeum Palais Galliera, Oliviera Saillard, uważanego za jednego z najbardziej doświadczonych i cenionych historyków mody.

Historyczne czarno-białe zdjęcia, zawarte w albumie, idealnie komponują się z nowo wykonanymi fotografiami kreacji, utrzymanymi w teatralnej wręcz stylistyce. Zdjęcia wykonał Laziz Hamani. Technika, której użył tzw. gra światłocieni wizualnie wpisuje się w rozpoznawalne dna marki Dior. Na fotografiach uwiecznione zostały między innymi tiulowa suknia wieczorowa, w kwiaty, ozdobiona niebieskimi cekinami czy klasyczny konwaliowy wzór na kostiumie zaprojektowanym w 1955 roku.

Książka przeplatana jest cytatami, których autorem jest Christian Dior, a także informacjami dotyczącymi materiałów, czy też właścicieli poszczególnych kreacji, np. instytucji, w których są na co dzień przechowywane i konserwowane. Pierwszy tom kolekcji to świetny pomysł na przedstawienie wszystkich znanych kreacji wielkiego założyciela, począwszy od rewolucyjnej słynnej taliowanej garsonki, aż po kolekcję Fuseau z 1957 roku, które nadały jednoznaczny kierunek, w jakim podążali następcy mistrza.

Zobacz także:

Pokaz kolekcji Dior wiosna/lato 2017

Limitowane torebki Dior Army Candy

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close