Search

EDIT Napoli 2019 właśnie wystartował

vesuvio

EDIT Napoli – innowacyjne targi stworzone w celu wspierania i promowania niezależnych projektantów – odbywają się w dniach 7-9 czerwca 2019 r. W Neapolu. W stolicy kultury śródziemnomorskiej, z bogatą historią utalentowanych rzemieślników, lokalnego przemysłu wytwórczego i na prestiżowej scenie artystycznej. EDIT Napoli przejmie Complesso di San Domenico Maggiore, w samym sercu historycznego centrum miasta, i przyciągnie szukających czegoś innego.

Twórca-projektant

Targi koncentrują się na twórcy-projektancie. Czyli na tych, którzy omijają branżę i panują samodzielnie nad wszystkimi aspektami tworzenia designu. Od koncepcji i produkcji po branding i dystrybucję. To niezwykła nowa ścieżka i nigdy dotąd targi designu nie zwracały uwagi na ten konkretny trend.

EDIT Napoli prezentuje mieszankę znanych nazwisk, młodszych projektantów, uznanych producentów i kooperacji producentów z projektantami. Wydarzenie skierowano do liderów świata designu i ma na celu zbudowanie pomostu między projektantami i nabywcami, sprzedawcami, projektantami wnętrz i architektami.

Domitilla Dardi i Emilia Petruccelli, twórczynie projektu, wyselekcjonowały 60 wystawców. Wszyscy preferują jakość ponad ilość i są sprawdzonymi praktykami w swoich specjalizacjach.

EDIT Napoli - Complesso di San Domenico Maggiore
Complesso di San Domenico Maggiore

Program EDIT Napoli

Czołowi projektanci i producenci będą prezentować swoje prace poprzez serię kreacji stworzonych wyłącznie dla EDIT Napoli. Należą do nich m.in. francuski projektant Constance Guisset; Nika Zupanc z jej ekscentryczną elegancją. Będzie także włoski artysta tworzący ze szkła Simone Crestani. Zwiedzający dokonają eksploracji projektu Andrei Anastasio. Holenderskie badania będą reprezentowane przez nazwiska jak Dirk vander Kooij. Kolejny z Holendrów – Max Lipsey, zaprezentuje swój intuicyjny i spontaniczny projekt. Wśród rzemieślników i uznanych firm, które biorą udział w czerwcowym pokazie, jest GHIDINI1961. To światowej jakości mistrzostwo w produkcji elementów wyposażenia wnętrz z mosiądzu. Zobaczyć tu można także rzemiosło metalurgii De Castelli. Z kolei włoską tradycję wyrobu ceramiki reprezentuje Bitossi Ceramiche.

Wielu projektantów podejmuje również oryginalną współpracę z producentami. Zobaczymy kolaboracje Gum Design z Alfaterna Marmi, Daniele Della Porta z B Beds 1967, BCXSY z Laboratorio Morseletto, oraz Elisę Ossino z Nesite.

EDIT Napoli podkreśla szacunek dla przestrzeni wystawowej i jej dziedzictw poprzez program Residence. Kolekcje zaprojektowali Khaled El Maysa, Reinaldo Sanguino i Faberhama. Efekty ich współpracy z lokalnymi rzemieślnikami zostaną zaprezentowane na targach i skomercjalizowane na rynku pod marką Made in EDIT. Dodatkowo do projektu dodano współpracę z PPPattern. Tutaj neapolitański artysta Resli Tale, stworzy stół do ping ponga – PPPingPong, który stanął na dziedzińcu Complesso.

Najlepszą oryginalną pracę wybierze komitet ekspertów. Zasiada w nim, między innymi, Giulio Cappellini (dyrektor artystyczny Cappellini). Obok znamienitości z USA oraz Nowej Zelandii, w jury zasiądzie także Alessandro Valenti z ELLE Decor Italy. Zwycięska kolekcja ma uosabiać charakterystyczne cechy EDIT Napoli: inteligentny projekt z naciskiem na proces, powiązanie z dziedzictwem i rozsądną cenę.

Complesso di San Domenico Maggiore
Complesso di San Domenico Maggiore

Co jeszcze na EDIT Napoli

Dwa projekty dodatkowo ożywią program targów. Pierwszym z nich jest EDIT Talks, którego kuratorem będzie pisarz Marco Petroni, z tematami „O” Cafè i „Design Kitchen”. Te spotkania wykorzystają Neapol i jego rytuały, kawę i gotowanie, jako trampolinę do rozmów na temat designu. Zaproszeni projektanci to Vittorio Venezia, Martina Muzi i Simone Rebaudengo. Drugim projektem jest EDIT Table by Food Confidential, tu kuratorem jest Nerina Di Nunzio. To platforma, na której żywność jest kreatywnym źródłem dla szefów kuchni, producentów pizzy, cukierników i przedsiębiorców ze świata restauracji i hoteli. Stworzona do bezpośredniej współpracy z projektantami, rzemieślnikami, firmami. Wykreowana, aby tworzyć unikalne i dostosowane do potrzeb projekty.

Elegancki dziedziniec Complesso zostanie ożywiany przez kulinarny kącik Pasticceria Scaturchio 1906 zaprojektowany przez architekta Giuliano Andrea dell’Uva. To niewiarygodne stalowe pudełko z ceramicznym kontuarem i ręcznie malowanymi przegrodami z tkaniny, otoczone winoroślami i typowymi śródziemnomorskimi sosnami. Na koniec partner wydarzenia – Pamono, zaprezentuje „Indie Rock: The New New Wave”. Będzie to program zainspirowany Memphis, wychwalający niezależnego ducha współczesnego projektanta. W targach udział biorą: Antonio Aricò, Yasmine Bawa, Bloc Studios, Serena Confalonieri, Eligo, JCP, Portego, Purho, Secolo, Elisa Strozyk, Wall & Decò.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close