Search

RAAWII | duński design i portugalskie rzemiosło

STRØM

Raawii to studio projektowe założone w 2017 roku, z siedzibą w stolicy Danii – Kopenhadze. Pracownia celuje w produkcję wszechstronną i wyrafinowaną, opartą na trzech podstawowych zasadach. Przede wszystkim produkty ma cechować poczucie proporcji. Po drugie projektanci mają mieć zapewnioną przestrzeń twórczą. Po trzecie, choć to nie mniej istotne założenie od poprzednich, produkcja ma się odbywać z szacunkiem dla ludzi i społeczeństwa.

STRØM
STRØM

Historia kolekcji STRØM jest inspirowana kubizmem z początku XX wieku. Jej autor, Nicholai Wiigh Hansen, kształtuje wszechświat Raawii poprzez eksperymentalne techniki szkicowania i modelowania. Wynik jego poszukiwań gwarantuje wyszukaną prostotę w geometrycznych kształtach i kolorach. Właśnie tą prostotę przełożono na funkcjonalne przedmioty codziennego użytku. Te z kolei nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Kolekcja zaprojektowana w Danii jest produkowana w Portugalii i sprzedawana na całym świecie. Znajdziemy ją na przykład w MoMA Design Store w Nowym Jorku.

STRØM
STRØM

Nicholai Wiig Hansen prowadzi własne studio projektowe odkąd skończył 26 lat. Kiedy Nicholai projektuje, myśli o sobie jako o grupie docelowych odbiorców jego pracy. Niezwykle ważną rolę odgrywa dla niego proporcja. Natomiast jeśli chodzi o detal, projektant nie rozpatruje go jako dekoracji, używa go wyłącznie, gdy służy konkretnemu celowi.

raawii
STRØM

Inspiruje go wszystko, co go otacza, a zwłaszcza sztuka, jedzenie, przyroda i maszyny. Kiedy Nicholai Wiig Hansen projektuje nowy produkt, zawsze najpierw dokładnie obmyśla wszystkie jego aspekty. Od produkcji, przez formę aż do perspektywy końcowego użytkownika. Dopiero wtedy zaczyna przygotowywać szkice.

raawii
STRØM

więcej. www.raawii.dk

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close