Search

Flou 2019 | wrażenie jasności

Natevo Ashaa

Światło to motyw przewodni najnowszych osiągnięć Flou 2019. Delikatne i oniryczne określa przestrzenie i oznacza przejście od intymnych, przytulnych nocnych sytuacji do spokojnej, radosnej atmosfery dnia. Światło, które zaspokaja pragnienie schronienia w uspokajającym kokonie, ale jednocześnie zaprasza do gościnności, dzielenia się i spotkań towarzyskich. Biel jest protagonistą jasności i, w połączeniu z ekscytującymi plamami koloru, tworzy atmosferę i sytuacje, które wyrażają energię, witalność i radość.

Flou kolor 2019
Flou 2019

Światło i kolor

Biała przestrzeń przerywana pociągnięciami pędzla w leśnej zieleni i dyniowej pomarańczy, oto podstawowe kolory kolekcji Flou z 2019 roku. Nie jest to minimalistyczna surowa biel ostatnich dziesięcioleci. Jest to natomiast interpretacja nowej koncepcji ekspozycji, gdzie projekt jest wyraźnie rozpoznawalny, oryginalny i opiera się standardom. Ta biała platforma przyczynia się do podniesienia wartości produktów, przerwania ciągłego rozwoju szarości i czerni, równoważy odcienie. Zwiększa konsystencję tkanin i podkreśla elegancję detali i wykończeń. Mamy wrażenie nowego, dynamicznego i zaskakującego „wrażenia jasności”. Neutralna baza obejmuje rozwiązania meblarskie, w których świeżość, witalność i kolory tworzą wspaniały nastrój, odzwierciedlając różne osobowości.

Flou kolor 2019
Flou 2019

KOI | projekt Carlo Colombo

Jedną z natychmiast rozpoznawalnych cech Koi jest jego prosta harmonia. Jego miękkość i bujny kształt wyrażają się poprzez jego nazwę. Po japońsku Koi oznacza lojalność i miłość, podstawowe zasady, które zainspirowały mój projekt.

Koi
Koi

LEONARDO | projekt Flou

Podwójne łóżko z czystymi, ostrymi liniami – natychmiast sugeruje dyskretnie uroczy, a nie ostentacyjny luksus. Oryginalny i architektoniczny kształt wezgłowia, oprawiony w przyciągającą wzrok metalową konstrukcję zmiękczają pikowane tkaniny. Dzięki temu dekoracja wydaje się wydłużać łóżko i przyczynia się do stworzenia efektu przyjaznego i wyrafinowanego równocześnie.

System Leonardo wskazuje na prawdziwą „zmianę pokoleniowa” w 40-letniej kulturze snu Flou. Został opracowany, aby ponownie odkryć wartość ręcznej roboty minionych czasów. Stąd nacisk na prestiżowe rzemiosło i selekcja materiałów: naturalne włókna konopi, końska sierść, bawełna, kaszmir.

Myplace
Myplace

MYPLACE | projekt Emanuela Garbin

Kiedy wyobrażałam sobie Myplace, chciałam nadać kształt myślom. A myślałam, aby znaleźć w twojej przestrzeni – w tym, jak żyjesz swoją przestrzenią. Jak wygodne, przytulne i nieformalne jest miejsce, które nazywasz swoim miejscem. Przestrzeń odpoczynku po ciężkim dniu, w której śmiejesz się oglądając film, tu gdzie opowiadasz swoje sekrety. Z szeroko otwartymi oczami słuchasz plotek, czytasz książkę, poznajesz część świata bez wychodzenia.

Myplace | Flou
Myplace 

Projektantka odpowiada także za odświeżenie Guardaroba 16.32 „Private”, która teraz stała się bardziej skoncentrowana na szczegółach. Bardzo drobiazgowo dba o twoje nawyki i stroje, podkreśla kod ubioru, porządkuje, oddziela.

Private | Flou
Private 

BINARIO | projekt Pinuccio Borgonovo

Projekt opiera się na idei zestawienia światów, które znacznie różnią się od naszego codziennego życia. Łączy w jednej koncepcji odpowiednie cechy i wymagania zarówno dla wnętrz prywatnych i dla publicznych. Poważne i funkcjonalne kształty definiują estetykę i komfort mebla. Dzięki temu dostosowuje się do coraz bardziej domowego miejsca pracy i do coraz prostszej przestrzeni życiowej.

Binario | Flou
Binario

NEW BOND | projekt Matteo Nunziati

Ławka zaprojektowana dla firmy Flou rozwinęła się z potrzeby siedziska zawieszonego w przestrzeni, zwiewnego, ale także takiego, które podkreślałoby doskonałość obróbki tkanin i skór przez markę.

Newbond
Newbond

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close