Search

Molteni & C mebluje luksusowy penthouse w Nowym Jorku

 

Matteo Nunziati sygnuje swoim nazwiskiem i talentem wnętrze 767 m2 penthouse’a w wieżowcu przy 432 Park Avenue w Nowym Jorku.

Nowojorski drapacz chmur

To z pewnością bardzo ekskluzywny budynek mieszkalny, położony w samym sercu Manhattanu, w niewielkiej odległości od Central Parku. Budowa ukończyła się w 2015 roku. Efektem tych działań jest 426-metrowy i 96-piętrowy wieżowiec, który jest uważany za trzeci najwyższy w Nowym Jorku. A biorąc pod uwagę wysokość liczoną bez dachu jest to najwyższy budynek w mieście.

Projekt architektoniczny tego nowojorskiego drapacza chmur wykonał Rafael Vińoly. Autor nadał budynkowi niezwykle charakterystyczny, esencjonalny i surowy design, który koresponduje z nigdy niesłabnącym tempem życia metropolii.

Wnętrza w 432 Park Avenue

Do nadania charakteru całemu wnętrzu Matteo Nunziati użył dużych kwadratowych okien z ramą z drewna eukaliptusowego ze zintegrowanymi systemami chłodzenia, oświetleniem LED i automatycznymi zasłonami. Rama ta w zdecydowany a jednak niezbyt nachalny sposób podkreśla elegancję przestrzeni. Podłoga pokryta jest kwadratową deską wenge, zaprojektowaną przez również przez Matteo Nunziati.

Molteni & C w chmurach

Meble, które zagościły w tym luksusowym wnętrzu, zostały wybrane spośród najbardziej prestiżowych, a także międzynarodowych marek. Molteni & C umeblowało salon swoim fotelem Allure i stolikiem Trevi zaprojektowanymi przez Matteo Nunziati. W jedalni znalazł się stół Filigree wraz z krzesłami Chelsea projektu Rodolfo Dordoni. W drugim salonie z kolei swoje miejsce znalazła sofa Breeze. Zaprojektowana również przez Nunziati a także fotel D.153.1 i stół D.552.2 projektu Gio Pontiego.

Meble a także wykończenie nadają nie tylko współczesnej atmosfery – są jednocześnie są gwarantem przytulności i ponadczasowe.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close