Search

Atomix | Sztuka smaku w klimacie zen

atomix8

Nowy Jork zachwyca, zadziwia i tętni życiem. Kolorowy i różnorodny rzeczywiście oferuje mnogość smaków i obrazów. Doskonałym remedium na nowojorski styl życia jest romans nowoczesnej, koreańskiej kuchni z ponadczasowym, minimalistycznym, skandynawskim designem. Właśnie z tego powodu, by zaznać chwili wytchnienia i wyciszyć zmysły, przenosimy się do kamienicy przy East 30th Street na Manhattanie. Dokładnie w tym miejscu znajduje się nagrodzona gwiazdką Michelin restauracja Atomix.

atomix6

Wnętrze restauracji serwującej koreańskie dania zachwyca nowoczesną, minimalistyczną aranżacją, dzięki której lokal zdobył w 2019 roku nagrodę za najlepszą nową restaurację oraz najlepszy design. Projekt przestrzeni Atomix stworzyła pracownia Studio Writers, która postawiła na duńskie meble BoConcept.

atomix 3

Odkrywając luksusowy minimalizm

Po wejściu do wnętrza gości wita hostessa, która następnie prowadzi ich do strefy, gdzie oczekują na stolik. Skandynawska marka BoConcept zagościła natomiast tu na dobre. Sofy Ottawa w szarozielonej tkaninie Velvet nadają wnętrzu nuty luksusu. Po chwili spędzonej na aksamitnych meblach kierujemy się do restauracji. Tu z kolei, przy głównym stole, rozsiadły się kultowe krzesła Ottawa. Jednocześnie jest to kolejny produkt firmy specjalizującej się w miejskiej elegancji rodem z północy Europy. Na niższym poziomie znajduje się 14-osobowa lada szefa kuchni. Przestrzeń ma opowiadać i podkreślać zarówno walory samego menu, jak i poczucie wspólnoty. Stojący tu stołek barowy Adelaide zaprasza do kosztowania i smakowania dań degustacyjnych. Równocześnie łączy w sobie wyprofilowane linie i wyrazisty charakter z niebywałą wygodą.

atomix 4

Koreańska kuchnia i duński design

Atomix zapewnia klientom na równi wyjątkowe wrażenia kulinarne, jak i wizualne. Za wyrafinowanymi projektami mebli BoConcept zastosowanych w nowojorskiej restauracji stoi projektant Karim Rashid. Jego fotele, krzesła i stołki barowe kreują luksusowe, a równocześnie funkcjonalne i komfortowe otoczenie dla gości restauracji. Doskonale wkomponowują się w panujący we wnętrzu klimat zen, charakteryzujący się indywidualizmem i minimalizmem. Cechy te pozwalają na prawdziwe wyciszenie zmysłów i pełne rozkoszowanie się wyszukanym smakiem koreańskiej kuchni. Realizacja duńskiej marki i przyznana jej nagroda stanowią niezbity dowód, że z usług kontraktowych BoConcept korzysta coraz więcej restauracji, hoteli, rezydencji i biur.

atomix 5

Zdjęcia: Diane Kang, Evan Sung, Heehyun Oh

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close