Search

Living Divani 2021 – nowa równowaga

Living Divani Gallery_ph. Francesco Caredda (7)

Aby odpowiedzieć na nowe potrzeby i znaczenia, rzeczywiste i symboliczne, których „dom” stopniowo nabiera, kolekcja Living Divani 2021 w pełni oddaje ideę mieszkania stworzonego od samego początku z formalnej delikatności, cichej elegancji i savoir-faire, wartości, które ufnie projektują marka w przyszłość.

Living Divani Gallery_ph. Francesco Caredda (4)
Galeria Living Divani w Mediolanie, przy okazji Milano Design City 2021, zaktualizowała ekspozycję o najnowsze propozycje marki.
© Francesco Caredda

Firma z Anzano del Parco to niestrudzony obserwator nowych sposobów życia, zawsze gotowy do wychwytywania aktualnych i przyszłych potrzeb. Przewidując nowe scenariusze, jednocześnie unika najbardziej ulotnych trendów. Silne pragnienie tworzenia realizuje się więc w naturalnej skłonności marki do trwałych ideałów, takich jak autentyczność i jakość, etyka i wspólnota.

Living Divani Gallery_ph. Francesco Caredda (1)
© Francesco Caredda

Kolekcja Living Divani 2021 powstała w imię płynnej i przyjaznej wizji przestrzeni życiowych. Odkrywa sposób, w jaki firma na przestrzeni lat stopniowo rozszerzała swoją propozycję umeblowania z salonu na różne obszary domu. W tym również definiując przestrzenie na zewnątrz.

Living Divani Gallery_ph. Francesco Caredda (13)
© Francesco Caredda

To kreacja godna prawdziwego świata Living Divani, prostego, ale wyrafinowanego, kompletnego i dopracowanego w każdym szczególe. Katalog nieustannie ewoluuje, a w nim współistnieją przeszłość i przyszłość. Natomiast historia, niedawna i miniona, jest stale reinterpretowana z nowych punktów widzenia, ukazując swoją dynamiczną współczesność rok po roku.

Living Divani Gallery_ph. Francesco Caredda (15)
© Francesco Caredda

Living Divani 2021 rozwija rodzinę Sumo

Zabawa, rozkładanie i montowanie na nowo to, jak wiadomo, jedne z ulubionych zajęć marki. Bohaterka salonu to bez wątpienia rodzina Sumo, zaprezentowana w 2020 roku i wyróżniająca się wklęsłym siedziskiem. Teraz wzbogacono ją o nowy wariant zaprojektowany w odpowiedzi na bardziej klasyczną i rygorystyczną ideę komfortu.

Living Divani Sumo Family Piero Lissoni (04)
Rodzina Sumo | design: Piero Lissoni

Nowa sofa Sumo ma podstawę z orzecha canaletto, teraz idealnie poziomy kształt, na którym spoczywają różne objętości. Od cieńszej wyściółki siedziska, przez majestatyczne podłokietniki, po oparcie, które zakrzywia się i rozjaśnia w tylnej części.

Living Divani Sumo Sofa Piero Lissoni (12)
Sumo | design: Piero Lissoni

Ukazuje tu ramę nośną z drewna, do której można dodać mechanizm zagłówka. Ten sprawia, że ​​oparcie odchyla się w różnych pozycjach. Wpływa to nie tylko na całkowitą wysokość, ale także na komfort, aby zinterpretować nowe postawy i rytuały zarówno ciała, jak i umysłu.

Living Divani Sumo Armchair Piero Lissoni (04)
Sumo | design: Piero Lissoni

Fotel Sumo to totem na scenie, w którym ciężary starannie równoważy wprawne oko jego demiurga Piero Lissoniego. Propozycję uzupełnia nowy niski stół Sumo dostępny w wykończeniu z orzecha canaletto lub marmuru. Wśród nich wyróżnia się nowy Forest Green z strukturalną powierzchnią, dzięki czemu na nowo możemy odkrywać przyjemność materialności i nieoczekiwanych zestawień.

Living Divani Sumo Bench Piero Lissoni (05)
Sumo | design: Piero Lissoni

Wreszcie ławka Sumo – obejmuje luźne poduszki o różnych rozmiarach i drewniany blat, do którego można dopasować eleganckie i funkcjonalne kolorowe pojemniki.

Living Divani 2021 powraca do projektu Moon

Wprowadzony jako stolik nocny w 2014 roku, stał się nieodzowną obecnością w nocnych scenariuszach marki. Moon projektu Mist-o doczekał się nie tylko wznowienia, ale i rozszerzenia, aby eksperymentować z nowymi możliwościami ekspresji i użytkowania.

Living Divani 2021 Moon Extension of family Mist-o (01)
Rodzina Moon | design: Mist-o

Jego czysty kształt z zakrzywionego drewna, który otwiera się jak skrzynia, odsłaniając schowki, przewidziano w 3 nowych wariantach.

Living Divani 2021 Moon Eclipse Mist-o (02)
Moon Eclipse | design: Mist-o

Moon Eclipse to podwójna objętość, która łączy niski i szeroki cylinder, który stanowi idealny blat. Natomiast pojemnik satelitarny, otwierany jednostronnie i wyposażony w obrotową i wyjmowaną wkładkę, przeznaczono do przechowywania butelek i kieliszków.

Living Divani Moon Satellite Mist-o (03)
Moon Sattelite | design: Mist-o


Moon Satellite to wyższy wielofunkcyjny pojemnik na kółkach, może więc służyć jako stolik nocny, stolik kawowy lub kontenerek do biurka. Obejmuje dwie części. Tak więc dolna komora to idealne rozwiązanie do przechowywania książek i czasopism. Natomiast do górnej komory można wysypać zawartość kieszeni lub użyć jej jako uchwytu na akcesoria.

Living Divani Full Moon Mist-o (02)
Full Moon | design: Mist-o

Wreszcie Full Moon, niska i szeroka bryła, z górnym otworem na zawiasach. Dzięki obrotowej i wyjmowanej wkładce oferuje niezwykle pojemną ukrytą przestrzeń do przechowywania, zorganizowaną na różnych poziomach.

Rzeźbiarski fotel Lemni

Fotel Lemni, który zaprojektował Marco Lavit, z łatwością przenosi się z salonu do części nocnej. Zapewnia nieoczekiwane i wyrafinowane schronienie, które urzeka swoją lekką estetyką.

Living Divani 2021 Lemni Marco Lavit (01)
Lemni | design: Marco Lavit

Amortyzowane siedzenie ze skóry siodłowej, wyważono na metalowej konstrukcji z rur stalowych malowanych na czarno. Fotel nawiązuje do designu unoszącego się w powietrzu, obejmując również poduszkę oparcia.

Living Divani 2021 Lemni Marco Lavit (03)
Lemni | design: Marco Lavit

Trochę mebel, trochę rzeźba. To kameralne i szykowne obserwatorium świata ujawnia chęć pozbycia się zbędnych ciężarów. Wypełnia przestrzeń urzekając graficzną witalnością.

Living Divani 2021 Lemni Marco Lavit (06)
Lemni | design: Marco Lavit

Living Divani 2021 w ogrodzie

Nowa kolekcja Living Divani zawiera również całkowicie konfigurowalny pomysł na relaks na świeżym powietrzu. To nowa modułowa sofa Kasbah zaprojektowana przez Davida Lopeza Quincocesa.

Living Divani 2021 Kasbah David Lopez Quincoces (3)
Kasbah | design: David Lopez Quincoces

Podkreśla urok przestrzeni zewnętrznej, kontaktu z naturą, życia towarzyskiego, swobodnych myśli, stylem, który staje się bardziej relaksujący i nieformalny, nie rezygnując z elegancji i delikatnych kształtów. Solidna drewniana rama tworzy horyzontalny układ dla różnych elementów, które można dowolnie łączyć. Na nich spoczywają zachęcające poduszki i rolka pełniąca funkcję podłokietnika lub zagłówka. Uszyty na miarę komfort z pełnym widokiem na otaczający krajobraz, między rygorem a emocjami.

Living Divani 2021 Kasbah David Lopez Quincoces (7)
Kasbah | design: David Lopez Quincoces

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/living-divani-nowa-kolekcja-2020/

https://pointofdesign.pl/design/living-divani-uzupelnia-serie-era-pieknym-biurkiem/

https://pointofdesign.pl/design/the-uncollected-collection/


Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close