Search

Living Divani | nowa kolekcja 2020

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (06)

Nowe projekty autorstwa Piero Lissoniego, Davida Lopeza Quincocesa i Stephena Burksa uaktualniły katalog marki Living Divani. W rzeczywistości odkrywamy znaną z designu tej marki lekkość, jednak nie można nie zauważyć także nowej świadomości. Po obchodach 50-lecia powstania firmy i 30-leciu kierownictwa artystycznego Piero Lissoniego, Living Divani ponownie odkrywa całkiem nowe proste kształty i funkcje.

Living Divani _ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (10)
Zdjęcia: Giorgio Possenti

Podczas inauguracji nowego miejsca w Mediolanie, Living Divani Gallery, firma całkowicie odświeżyła salon w Anzano del Parco. W rezultacie niezakłócone i płynne przestrzenie ze spektakularnym widokiem na ogród, eksponują styl życia oddający charakter marki. Przestrzeń ukazuje harmonijny dialog między ikonami i nowościami z kolekcji 2020, w ramach architektury autorstwa Piero Lissoniego.

Living-Divani-islands-low-table
Stoliki Islands | design: Stephen Burks 

Kolekcja 2020 to bez wątpienia efekt silnej synergii między dyrektorem artystycznym Living Divani a Carolą Bestetti. To właśnie przedstawicielka drugiej generacji właścicieli odpowiada za poszukiwanie talentów, które tworzą zaskakujący design. W ten sposób marka wyróżnia się i staje coraz bardziej uporządkowana, złożona i wyrafinowana. Istniejące rodziny projektów rozrastają się, a tym samym rozwijają się pomysły na ukazanie prawdziwego świata Living Divani. W związku z tym celuje w najbardziej wyrafinowaną międzynarodową publiczność, od salonu po sypialnię, od jadalni po plener.

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (01)
Sofa Sumo | design: Piero Lissoni

Piero Lissoni uwypukla kształt sofy dla Living Divani

Jak zawsze głównymi bohaterami kolekcji są tapicerowane systemy siedzisk, które zaprojektował Piero Lissoni. W hołdzie dla istoty elegancji powstała nowa sofa soczewkowa Sumo. Wita inspirującą dynamiką, charakterem i energią zarówno w holu wejściowym, jak i w w salonie – smukłą i niepowtarzalną sylwetką, rygorystyczną, ale płynną. Zwężający się i podstawowy kształt ramy, przyjemnie wklęsły i podniesiony na metalowych nóżkach, przeciwstawia się dużym, wyściełanym elementom. Sumo można skonfigurować jako sofę w dwóch rozmiarach lub tapczan, a także dowolnie łączyć ze stolikami kawowymi. Wzbogacają typową dla codziennego życia wszechstronność, dają także różne możliwości interpretacji i personalizacji.

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (02)
Sofa Sumo (design: Piero Lissoni) i regał Sailor (design: David Lopez Quincoces)

Wraz z nowościami na rok 2020 na ścianę trafia regał Sailor autorstwa Davida Lopeza Quincocesa, udoskonalony za sprawą eleganckich szafek do przechowywania. Wprowadzoną na rynek w 2019 roku koncepcję regału Sailor wzbogacono, dając możliwość umieszczenia nowych szafek z drzwiami uchylnymi. Zaprojektowany z myślą o elastycznym zaspokajaniu potrzeb przestrzeni życiowej lub biurowej, swobodnie naprzemiennie zmieniając półki i szafki, Sailor charakteryzuje przestrzeń lekkością i równowagą w skalibrowanym projekcie w imię wyrafinowanego rzemiosła.

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (03)
Sofa Greene | design: David Lopez Quincoces 

David Lopez Quincoces i Greene

Do salonu David Lopez Quincoces zaprojektował Greene, sofę o łagodnych krzywiznach, która zapewnia swobodną propozycję. Ponownie zwrócił uwagę na każdy najmniejszy szczegół. Z kolei doświadczenie zdobyte przez lata u boku Naoto Fukasawy wyłania się z twórczości Keiji Takeuchi. Ten urodzony w Japonii projektant prowadzi swoje studio w Mediolanie. Jego praca dla Living Divani, Clivio, prezentuje minimalistyczny design, zgodny z wizualną harmonią i symboliką – typowe dla kultury japońskiej. Rzeźbiarski stół z marmuru lub drewna, Menhir, autorstwa Piero Lissoniego, to kolejny zaskakująco ponadczasowy przedmiot, który może nadać każdemu pomieszczeniu elegancję.

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (04)
Sofa Extrasoft (design: Piero Lissoni) i stolik boczny Tethys ( design: Gabriele & Oscar Buratti)

Pełen relaks zapewnia szeroka kompozycja modułów Extrasoft, wizualna ikona marki i jej największy bestseller, które Piero Lissoni zaprojektował w 2008 roku. Jej sukces opiera się na genialnym projekcie – grze kropkowanych geometrii sugerujących nieskończone możliwości indywidualizacji. Aranżację uzupełnia stół Tethys w kształcie litery „C” autorstwa Gabriele i Oscara Buratti. Tu dominanta pada na wyrazistą siłę koła i atrakcyjność materiałów, takich jak marmur i szlachetne drewno.

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (05)
Stół Drop (design: Junya Ishigami) i krzesła Family (design: Junya Ishigami) 

Abstrakcyjna soczewka

W małej sali konferencyjnej króluje projekt Junya Ishigami – Drop Table. Przezroczysty, przypominający rzeźbę obiekt o czystej estetyce i wyraźnej poetyce mebel, otacza kolekcja składającą się z pięciu różnych krzeseł Family. W ironiczny i nieco surrealistyczny sposób wydają się być efektem zniekształcenia wytworzonego przez soczewkowaty plan stołu. Na ścianie znajdują się przypominające rzeźby regały na książki Victora Vasileva, które wyglądają jak dzieło sztuki.

Living Divani_ Headquarters 2020 PH.Giorgio Possenti (07)
Stoliki Islands (design: Stephen Burks ) i sofy Floyd-Hi 2 (design: Piero Lissoni)

Elegancka część dzienna wita rodzinę Floyd-Hi 2, charakteryzującą się płynnymi i uspokajającymi kształtami. Rozwijają się one w przestrzeni, tworząc pożądaną kompozycję, którą wyróżnia duża rzeczowość i delikatność zarazem. Nowy klasyk ze skłonnością do współczesności otwiera się na personalizację, kompozycję, wpływy – to nowy wariant systemu Floyd-Hi 2. Piero Lissoni zaprojektował go w ten sposób, aby wnosić nienaganną elegancję, szlachetne materiały, kunszt na miarę, do każdego wnętrza. Prostota absolutna.

Living Divani – Island indoor & outdoor

Kolejne miejsce do życia rozwija się wokół nowych elementów kolekcji Islands – rodziny stolików kawowych dedykowanych do wnętrz i do ogrodów. Stephen Burks czerpie z projektu magazynu Islands, aby stworzyć przedmioty zdobiące zarówno mieszkalne, jak i kontraktowe przestrzenie. Wszytko w imię luksusu, który mówi o przeszłości, okazując się być współczesnym. Otacza je sofa Dumas projektu Piero Lissoniego, która w odświeżonej sylwetce czaruje komfortem dzięki hojnym i przyjaznym, wyściełanym formom. Zawsze w imię absolutnej prostoty.

Living-Divani-era-scrittoio-materica-nina.jpg
Biurko Era Scrittoio | design: David Lopez Quincoces

Aby wyróżnić strefę nocną, Piero Lissoni zdefiniował łóżko Extrasoft przez obwód miękkich i regularnych brył ozdobionych widocznymi szwami. Na wezgłowiu stają się one asymetryczne, wyrażając w ten sposób chęć relaksu, a także energię i charakter. Wypełniając przestrzeń wyrafinowaniem i elegancją, nowe biurko Era Scrittoio narodziło się jako ewolucja rodziny o tej samej nazwie. Od 2017 kreuje ją hiszpański projektant – David Lopez Quincoces. Mebel cechują graficzne linie i wyrafinowane kombinacje materiałów i kolorów, które tworzą harmonijną kompozycję w przestrzeni. Precyzyjny obraz, który koncentruje się na istocie, ale nie rezygnuje z małych uroków.

Living-Divani-sumo_pebble-low-table
Sofa Sumo | design: Piero Lissoni

 

Zobacz także:

living-divani-i-piekni-dwudziestoletni

living-divani-uzupelnia-serie-era-pieknym-biurkiem

hotelowe-odkrycia-living-divani

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close