Search

Upcycled design od REC.ON

REC.ON design

Design marki REC.ON tworzony jest w nurcie upcyclingu. Nietuzinkowe przedmioty dekoracyjne i elementy wyposażenia wnętrz o charakterze użytkowym, powstają z odpadów po demontażu starych pojazdów. Wszystko w ramach filozofii slow i w trosce o środowisko naturalne.

Wszystkie używane do produkcji części samochodowe pochodzą z legalnie działającej stacji demontażu pojazdów. Przy rozbiórce auta, należy poddać recyklingowi min. 85% masy pojazdu, a dzięki projektowi [REC.ON] możliwe jest osiągnięcie jeszcze wyższego wskaźnika. Do tworzenia swoich produktów marka wielokrotnie używa elementów, których nie dozwolono wykorzystywać ponownie w tej samej roli, takich jak np. tłumiki, poduszki powietrzne , tarcze hamulcowe – znajdują się one bowiem na liście przedmiotów zakazanych do wtórnego użycia w podobnej funkcji.   Działalność [REC.ON] sprawia zatem, że realnie zmniejsza się liczba odpadów.

W asortymencie marki trudno o dwa całkowicie identyczne produkty.  Każdy z nich jest na swój sposób unikalny, bo nawet jeśli powstaje według tego samego projektu, to jego części mają odmienną przeszłość, pochodzą bowiem z różnych modeli aut. Chcąc podkreślić ten brak powtarzalności, każdemu produktowi nadano jednostkowy numer seryjny.

Design tworzony przez [REC.ON] jest wyjątkowy również dlatego, że proces jego powstawania wymaga wiele czasu, cierpliwości i energii. Aby osiągnąć finalny kształt projektu,  potrzeba wielu godzin cięcia, spawania, szlifowania, polerowania i lakierowania.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close