Search

Sebastian Herkner przedstawia swoje nowe projekty

sebastian-herkner

Sebastian Herkner podzielił się kilkoma nowościami, które wstępnie planowano przedstawić na tegorocznych jesiennych targach. Tak naprawdę pochwalił się, że nawiązał aż trzy ekscytujące, nowe formy współpracy. Wraz z zespołem zaprojektował nową modułową sofę dla włoskiej marki Cappellini. Z kolei Stellar Works to firma z Chin, której katalog wzbogacił się o mobilną szafę. Wreszcie powstał także fotel dla duńskiej marki Fritz Hansen. Oprócz tych nowości projektant stworzył nowe prace dla Pulpo, Co Edition i Zanat.

let_Portrait-Sebastian-Herkner-1200x800_c
Sebastian Herkener na krześle Lat, które zaprojektował dla marki Fritz Hansen

Let™ dla Fritz Hansen

Pierwsza kolaboracja jaką Sebastian Herkner podjął z kultową duńską marką Fritz Hansen to dla niego prawdziwy powód do dumy. Fotel Let ™ Lounge uosabia jego doskonałe umiejętności i charakterystyczną estetykę, która łączy się z kunsztem i jakością Fritza Hansena. Designer zaprojektował go z myślą o szerokiej gamie ekspresji i stylów wnętrz i nadaje się do projektów komercyjnych lub do użytku domowego.

let Fritz hansen
Let | Fritz Hansen | design: Sebastian Herkner

Szafa Host dla Stellar Works

W roku 2020 wiodąca azjatycka designerska marka Stellar Works także prezentuje efekt swojej pierwszej współpracy z niemieckim projektantem.  Sebastian Herkner znany ze swoich niezwykłych kształtów i doboru materiałów, stworzył Host. Projekt przenośnej szafy powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne meble zarówno w domach, jak i hotelach. Konstrukcja Herknera obejmuje metalową ramę, która z jednej strony zapewnia miejsce na szynę, a także staje się częścią ramy dla otwartych półek i lustra.

host_for_stellar_works sebastian herkner 2020
Mobilna szafa Host | Stellar Works | design: Sebastian Herkner

Część Hosta jest na kółkach, aby zapewnić większą swobodę przemieszczania elementu po pokoju, gdy zmieniają się wymagania dotyczące przestrzeni. Otwartość jego konstrukcji pozwala na wykorzystanie Hosta do wielu celów, łącznie z dodatkową małą tacą na przedmioty osobiste, takie jak biżuteria i zegarki. W pokoju hotelowym Host gwarantuje wystarczająco dużo miejsca na walizkę i dużą przestrzenią do zawieszania ubrań.

2_Litos_cappellini
Litos | Cappellini | design: Sebastian Herkner

Sofa Litos dla Cappellini

Cud natury staje się głównym bohaterem domu z systemem mebli tapicerowanychi Litos. Niskie oparcia sąsiadują z dużymi i obszernymi siedzeniami o okrągłych i nieregularnych kształtach, przypominając sylwetkę klifów w Salento. Sofa sprawdzi się zarówno w dużych jak i kameralnych przestrzeni, do salonów w domach prywatnych i w hotelach. Litos definiuje się jako seria wolnostojących i modułowych elementów siedzisk dostępnych bez lub z pojedynczym podłokietnikiem. Zdejmowana tapicerka, wybrana z tkanin lub skór z katalogu Cappellini, przekazuje projektowi Litos inny obraz. Poduszki są swobodne i łatwe do zaaranżowania, aby zapewnić maksymalny komfort.

3_Litos_02 cappellini
Litos | Cappellini | design: Sebastian Herkner

Stoły Pina dla Pulpo

Używając już odlewanego szkła do stołów Alwa, lamp Bent i świeczników Atoll, dodajemy nowy projekt odlewany do portfolio produktów Pulpo. Ta wyjątkowo wysoka, smukła seria stolików bocznych Pina czerpie inspirację z abstrakcyjnych wolt i zwrotów akcji ze słynnego teatru tańca Pina Bausch. Podstawowa figurka z podstawą, prętem i blatem świeci w różnych kombinacjach błękitu, przezroczystości, zieleni, odcieni kukurydzy i jasnych szarości.

pina-pulpo
Pina | Pulpo | design: Sebastian Herkner

Tace Mati dla Zanat

Tace Mati to bardzo eleganckie drewniane przedmioty z lewitującą tacą wspartą na trzech ręcznie rzeźbionych nóżkach również wykonanych z cienkich płyt  litego drewna. Wzór rzeźbienia nawiązuje do powierzchni drewna oglądanej pod mikroskopem. Ujawnia jego zniewalającą strukturę komórkową. Taca wydaje się jeszcze bardziej wyjątkowa dzięki opcjonalnym rzeźbieniom wewnątrz.

Kolekcja Klee dla Coedition

W tym roku Sebastian Herkner zaprojektował także pierwsze meble dla Coedition. Praktycznie rzecz biorąc, Klee to proste krzesło z niespodzianką, która charakteryzuje ducha tej marki. Designerowi chodziło o stworzenie krzesła do codziennego życia, solidnego, ale dopracowanego dzięki organicznym detalom. Klee w pełni ukazuje pasję, z jaką studio podchodzi do prostego rzemiosła. W rezultacie powstał jeszcze prosty okrągły stół, także o segmentowanym blacie i czystej, graficznej formie.

Klee | Coedition | design: Sebastian Herkener
Klee | Coedition | design: Sebastian Herkener

Phoebe Lounge dla Fest

Czas zagnieździć się w miękkim i wygodnym fotelu Phoebe zaprojektowanym dla młodej holenderskiej marki Fest Amsterdam. Dzięki zaokrąglonym kształtom i miękkiej wyściółce wywołuje on poczucie pełnej swobody. Prosta skorupa i wygląd zewnętrzny kontrastują z pikowanym i wyściełanym środkiem.

 

Zobacz także:

capsule-collection-sebastian-herkner-i-ic-berlin

sebastian-herkner-geniusz-designu-mlodego-pokolenia

muzeum-designu-w-londynie-i-wystawa-connected

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close