Search

Piaget prezentuje nową kolekcję biżuterii

 

Firma Piaget przez ostatnie trzy lata z pewnością twórczo inspirowała się różnymi odsłonami natury. W związku z tym oddała się również eksploracji światła. Podobnie do ostrego letniego światła, pustynnej czerwieni czy perłowo-szarego słońca okresu zimowego, zaczęła postrzegać piękno zimowego krajobrazu. „Sunlight Escape” szwajcarskiej marki rozkoszuje się właśnie tymi białymi, jasnymi, księżycowymi nocami, które stanowią naturalne tło dla zorzy polarnej.

Proces twórczy

Rozproszone zielenie i błękity mieniące się na północnym niebie reprezentowane są przez hipnotyzujące prace Rose Saneuil, specjalnie dla marki Piaget. Jej poczucie subtelnego koloru przeniosło się w nieskazitelny sposób na delikatne bazy stworzone ze słomy lub drzew – jaworów czy grabów.

Proces Saneuil polega na wycinaniu licówek, a następnie dopasowywaniu ich do formy. Tę technikę artystka określa zwrotem „element po elemencie”. Celem jest tu sprytne dopasowanie słomy i drewna. Następnie poszczególne części szlifowano i lakierowano, aby nadać im określonego stylu.

Chociaż Saneuil tworzyła wcześniej wzory tarcz dla Piageta, były one produkowane na płaskiej powierzchni. Dla elementów w nowym projekcie artystka musiała zaprezentować swoją wyjątkową umiejętność tworzenia zakrzywionych powierzchni. Ten talent nadaje stworzonej kolekcji biżuterii bogatą i niezwykle zmysłową formę.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close