Search

Nowa kolekcja Poliform na rok 2021

Nowa kolekcja Poliform 2021 01

Jak wygląda nowa kolekcja Poliform? Czy zaokrąglenia i miękkości zawładną przestrzeniami mieszkalnymi i publicznymi w 2021 roku?

Nowa kolekcja Poliform 2021 02
Saint-Germain | design: Jean-Marie Massaud

Nowa kolekcja Poliform – organiczna interpretacja klasyki

Saint-Germain to system sof i elementów tapicerskich o falistych i zmysłowych kształtach. Otulający i okrągły styl powtarza się we wszystkich modułach serii. Znajdziemy tu nie tylko sofy liniowe, ale też konfiguracje w kształcie litery L czy kompozycje organiczne. Dodatkowo krągłości uwydatniają obicia z tkaniny lub skóry, zwiększając pełne i zmysłowe objętości. Zaprojektowany przez Jean-Marie Massauda, Saint-Germain przekształca każdą przestrzeń w ciepły i znajomy krajobraz, dając przyjemne uczucie domowego komfortu.

Nowa kolekcja Poliform 2021 03
Koichi | design: Jean-Marie Massaud

Stoliki kawowe Koishi zaprojektowano jako naturalne uzupełnienie organicznych kształtów i spokojnej elegancji systemu Saint-Germain. Jednak swoją osobowością doskonale współtowarzyszą wszystkim sofom i fotelom, jakie proponuje nowa kolekcja Poliform. Metalowa konstrukcja, rzeźbiarska, ale oszczędna, wspiera cenny blat z hebanu, marmuru, szkła refleksyjnego lub drewna.

Nowa kolekcja Poliform 2021 04
Orbit | design: Jean-Marie Massaud

Nowa kolekcja Poliform przedstawia jeszcze jeden stolik kawowy zaprojektowany przez Jean-Marie Massauda. Orbit to klejnot esencji wykonany w całości ze szkła, którego prostota skrywa pracochłonny i złożony proces. Choć wizualnie lekki i minimalistyczny, wyróżnia się także rzeźbiarskim charakterem. Dzięki temu potrafi podjąć dialog z każdym otoczeniem, od najbardziej klasycznego po najbardziej współczesny.

Nowa kolekcja Poliform 2021 05
Le Club | design: Jean-Marie Massaud

Zainspirowany obszernymi skórzanymi fotelami z klubów ubiegłego wieku, Le Club reinterpretuje jeden z archetypów designu we współczesnej tonacji. Brak kompromisów w komforcie lub jakości wykonania dla fotela, który rozjaśnia kształty i materiały, w imię bardziej swobodnej elegancji. Pomiędzy rzemiosłem a technologią, Le Club nie cierpi z powodu upływającego czasu, jest nową ikoną przestrzeni domowych i instytucjonalnych.

Nowa kolekcja Poliform 2021 06
Gentleman | Marcel Wanders

Nowości w linii Gentleman i Seattle

Nowa kolekcja Poliform proponuje także jeden projekt, za którym nie stoi dyrektor artystyczny marki Jean-Marie Massaud. To Marcel Wanders stworzył kolekcję Gentleman, która od salonu po część sypialną. Podobnie jak oryginalna baza, składająca się z foteli, puf i sof, nowe rozszerzenie jest również rozpoznawalne za sprawą swojego klasycznego i ekskluzywnego stylu oraz dbałości o szczegóły. Stanowi więc idealne połączenie komfortu i wyrafinowania. Wysoki zagłówek łóżka czerpie z charakterystycznego, zakrzywionego  kształtu oparcia fotela  Gentleman Reserved. Klasyczne referencje odnoszą się do stolika nocnego i komody, z blatami wykończonymi kolorowymi, matowymi lakierami.

Nowa kolekcja Poliform 2021 07
Seattle | design: Jean-Marie Massaud

Kolejne uzupełnienie jakie obejmuje nowa kolekcja Poliform dotyczy kolekcji siedzisk Seattle, zaprojektowanej przez Jean-Marie Massauda w 2015 roku. Teraz trafił do niej stołek barowy o jeszcze bardziej eleganckich proporcjach. Podobnie jak krzesła, stołek także charakteryzuje nieporównana jakość skórzanej tapicerki, z przeszyciami i dziurkowaniem inspirowanymi brytyjską tradycją obuwniczą.

Nowa kolekcja Poliform 2021 08

 

Zobacz także:

poliform-totalna-koncepcja-wnetrza

stoliki-kawowe-niezliczone-mozliwosci

krzesla-do-jadalni-jak-wybrac-najlepsze

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close