Search

Jean-Marie Massaud dla MDF Italia

rooms-mdf-italia-neil-twist-fotel-massaud

Przeglądając aktualną ofertę włoskiej marki znanej z miłości do prostej formy, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że widzimy ciągłą ewolucję. MDF Italia z uwagą dobiera projektantów, a Jean-Marie Massaud wprowadził do kolekcji producenta sporo udoskonaleń. Najwidoczniej współpraca opiera się na podobnej estetyce i poszukiwaniach najczystszej linii. Efekt tej kooperacji jest także odpowiedzią na współczesne i przyszłe potrzeby oraz oczekiwania.

mdf-italia-sedia-flow-10th-massaud

Flow Chair

W 2009 roku Jean Marie Massaud stworzył dla MDF Italia Flow Chair: zmysłowe krzesło o czystych liniach. Z cała pewnością można stwierdzić, że rodzina Flow to dzisiaj prawdziwy znak rozpoznawczy i centralny punkt kolekcji. W ciągu dziesięciu lat projekt rozrósł się aż do siedmiu odmian siedzisk, od krzeseł przez taborety po pufy. Wszystkie warianty powtarzają koncepcję stylistyczną i charakterystyczną czystość projektu. Co więcej nieograniczone są opcje konfiguracji oraz sposoby zastosowania elementów kolekcji Flow. Dzięki eleganckiej wszechstronności krzesło pasuje do różnych środowisk mieszkalnych i biznesowych. Pomimo pozornie prostego i dopracowanego designu, wciąż ewoluuje i nie przestaje zadziwiać.

cover-flow10th massaud

Flow 10th

Dla uczczenia 10-lecia projektu, który był kamieniem milowym w historii MDF Italia, Jean-Marie Massaud przedstawia Flow 10th. To przede wszystkim pochwała i pokłon złożony rzeźbie. Nowa, oryginalna podstawa z metakrylanu, zdaje się dematerializować. W efekcie siedzenie zdaje się lewitować w powietrzu. Jasna wersja Flow obejmuje matową, białą skorupę umieszczoną na przezroczystej nodze. Druga opcja to połączenie czarnej, błyszczącej skorupy z nogą także pomalowaną na czarno.

mdf_italia_neil-twist_ massaud

Neil Twist

Wszechstronny, żywy, a jednocześnie ikona niezbędności, w doskonałej harmonii ze stylem MDF Italia. Oto główne cechy fotela Neil, który dziś jest dostępny w zupełnie nowej wersji: Neil Twist. Jego zakręcona nazwa ma sens, ponieważ bohaterem projektu jest ręcznie pleciona lina. Z kolei jego kluczowy szczegół – kontrastowy krzyż w środku, dodaje mu charakteru. Ale niespodzianki nie kończą się na tym, gdyż w rzeczywistości sznurek jest dostępny w sześciu różnych kolorach. Natomiast bazę można wykończyć w kolorze białym, brązowym lub w czarnym niklu. Oczywiście krzesło może mieć lub nie mieć podłokietników.  W tej nowej wersji krzesło Jean-Marie Massauda jest bardzo wszechstronne, ponieważ można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. A tu jego neutralne lub bardzo jasne kolory będą wyjątkowo prezentować się w parkach i ogrodach prywatnych, miejscach spotkań, hotelach i miejscach publicznych.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close