Search

Couture Show Las Vegas 2019 | klejnoty świata

Kolczyki 2019
Couture Show w Las Vegas to święto skrzące blaskiem milionów karatów. Po prezentacji ozdób uszu w poprzednim artykule, chcemy pokazać jeszcze kilka dzieł sztuki jubilerskiej, obok których nie sposób przejść obojętnie.
couture show 2019 01

BIBI VAN DER VELDEN

Holenderska projektantka biżuterii, Bibi Van der Velden, pray tworzeniu tego pierścionka inspirowała się tulipanem papuzim. Jego płatki wykonano z 18-karatowego, białego i żółtego złota  z poczernianymi detalami. Okraszono go brązowymi i białymi diamentami oraz zielonymi tsavorytami. Maleńka, wykonana z poczernianego srebra, ludzka głowa ukrywa się między słupkami kwiatostanu. Natomiast kamień księżycowy symbolizuje tu kroplę wody. Rzeźbione kryształowe owady i poczerniałe srebrne mrówki pełzają po płatkach. Obrączkę zdobią zielone tsavoryty, a kamień księżycowy symbolizuje łodygę kwiatu.

couture show 2019 02

ARA VARTANIAN

Vartanian w tym roku po ran pierwszy pojawił się na Couture, i była to zdecydowanie udana premiera. Brazylijski projektant słynie z biżuterii o międzynarodowej renomie i znany jest ze współpracy z wieloma gwiazdami. W tym roku to on zdobył tytuł „Najlepszy debiut” podczas wręczania nagród Couture Design Awards. Pierścionek na dwa palce, Octopus, to oczywiście jeden z jego popisowych modeli. Wykonany z białego 18-karatowego złota i diamentów z umieszczonym centralnie turmalinem Paraiba. Ten klejnot w kształcie gruszki ma ponad 27 karatów.

couture show 2019

GISMONDI 1754

Inny debiutant, Gismondi 1754, także spotkał się z ciepłym przyjęciem otrzymując tytuł faworyta publiczności podczas wręczania Couture Design Awards. To zwycięstwo było przede wszystkim zasługą niepowtarzalnego naszyjnika włoskiej marki – Essenza. Delikatną ozdobę wykonano z diamentów i kolumbijskich szmaragdów, które błyszczą w długich, wiszących sznurach.

 

couture show 2019 04

MUZO

Pochodząca z Kolumbii Muzo to jednocześnie nazwa marki i nazwa legendarnej kopalni, słynnej z wydobycia najwspanialszych szmaragdów świata. Firma, której własnością jest kopalnia na północ od Bogoty, zajmuje się także dystrybucją i promocją odkrytych w niej szmaragdów. Dodatkowo tworzy i sprzedaje biżuterię wykonaną ze szmaragdów pochodzących z Muzo. Wśród nich znalazł się także naszyjnik Muzo, z ponad 288 karatami szmaragdów połączonych z żółtymi i białymi diamentami w żółtym złocie.

couture show 2019 05

MISAHARA

Lepa Galeb-Roskopp to założycielka i dyrektor kreatywny marki Mishara. Jak twierdzi, w rzeczywistości jej luksusowa biżuteria odzwierciedla zarówno jej dom w Czarnogórze jak i różnorodne podróże. Podczas nich okrywa Afrykę, Europę i USA. Od metropolii po ciche i zapomniane zakątki. Jej pierścień Serene Eyes skrzy się tą różnorodnością. Wykorzystuje więc dwa duże szmaragdy w kształcie gruszki, razem z mniejszymi w kształcie kropli. Całość uzupełniają diamenty umieszczone w 18 karatowym żółtym złocie.

 

Buddha Mama Tie Dye Evil Eye Pendant Set

BUDDHA MAMA

Marka Buddha Mama jest źródłem sporego zamieszania, powstałego niedawno jako następstwo ręcznie wykonanych, bogatych elementów biżuterii inspirowanej buddyzmem i starożytną kulturą wschodu. Najlepszym przykładem tej stylistyki jest naszyjnik Tie Die Evil Eye z 20-karatowego złota i barwionej na niebiesko emalii. Nie brakuje tu także centralnie umieszczonego, zachwycającego okrągłego diamentu. Dodatkowo otaczają go niebieskie szafiry, które razem z diamentami znajdują się także w „rzęsach” pięknego oka.Anthony Lent Moonface ring

ANTHONY LENT

Oblicza słońca i księżyca stanowią integralną część ręcznie wykonanych klejnotów, które pochodzą z pracowni Anthony’ego Lenta. Ten godny uwagi pierścień z diamentów i złota przedstawia dwa profile twarzy półksiężyca, które podtrzymują wewnątrz wspaniały opal. Sam motyw półksiężyca zaczerpnięto z klasycznych przedstawień na XIX-wiecznych ilustracjach.

Antonini Extraordinaire Mosaic

ANTONINI

Mediolański jubiler, Antonini, poprzez swoje doskonale zaprojektowane i z pietyzmem wykonane współczesne klejnoty, uosabia motto „mniej znaczy więcej”. Pierścień wchodzący w skład luksusowej kolekcji Extraordinaire, wykorzystuje centralnie umieszczony szmaragd, wokół którego powstała falująca tafla wyłożona mniejszymi kamieniami. Zielone, mieniące się wnętrze otacza 18 karatów żółtego złota, w gładkim, matowym wykończeniu.

David Yurman Petals ring

DAVID YURMAN

Marka-ikona, David Yurman podczas Couture Show pokazała kilka egzemplarzy wybitnych dzieł sztuki jubilerskiej. Wśród nich nie zabrakło oczywiście pierścienia Petal Ring z doskonale obrobionego i polerowanego złota o wadze 18 karatów. W centrum natomiast znalazła swoje miejsce złota perła z hodowli na Morzu Południowym, w otoczeniu obfitości iskrzących diamentów.Anna Maccieri Rossi ring

ANNA MACCIERI ROSSI

Pierścień Art Ring autorstwa Anny Maccieri Rossi łączy kreatywność ze szwajcarską precyzją. Nic dziwnego, ponieważ przez wiele lat doskonaliła swój warsztat artystyczny pracując w branży zegarków. Tarczę (jak w zegarku) tego wykonanego z 18-karatowego żółtego złota, pokrywa macica perłowa misternie malowana lakierem. Jej całości dopełniają cztery szafiry. Druga część pierścionka to kwadratowy Lapis Lazuli z czterema diamentami w narożnikach.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close