Search

Pszczoła Gucci | nowe modele zegarków

pszczoła_gucci_01

Gucci istnieje na rynku od 1921 roku, od początku funkcjonuje we Florencji we Włoszech. HIstoria rozpoznawalnego logotypu G jest prawie tak samo długa. Natomiast wszechobecna pszczoła pojawiła się później i dziś prezentuje się na wszelkiego rodzaju produktach Gucci. Widać ją na zegarkach, na biżuterii, wplecioną w sprzączki do pasków, galanterię skórzaną i na odzieży. Czasami uwydatniona, jak w przypadku gigantycznej pszczoły zdobiącej przód czapki z daszkiem. Znajdujemy ją także w postaci  zapięcia bransoletki z pereł i kryształów. Niekiedy przedstawiona w bardziej klasycznej formie, jak w powtarzającym się wzorze na jedwabnym szaliku lub na tarczy zegarka.

pszczoła_gucci_02

Pszczoła na G-Timeless

W tym roku Gucci przedstawiło kilka nowych modeli swoich zegarków G-Timeless z automatycznymi mechanizmami szwajcarskimi. Na wszystkich pszczoła zajmuje należne jej, zaszczytne miejsce, zdobiąc każdą kamienną tarczę nowych dodatków.

Mamy więc do wyboru trzy wersje zegarków 38 mm. W pierwszym 18-karatowe żółte złoto łączy się z kamienną tarczą z czarnego onyksu, a czarny pasek wykonano ze skóry aligatora. Tarcza kolejnego jest natomiast z tygrysiego oka, a pasek z brązowej skóry jaszczurki. Trzecia opcja wykorzystuje zielony malachit i skórzany pasek z nadrukami. Dzięki możliwości wymiany paska, liczba kombinacji pozwala na sporą kreatywność.

pszczoła_gucci_03

Dwa pozostałe 38 mm zegarki z kolekcji łączą 18-karatowe żółte złoto i stal. W ten sposób uzyskano efekt mieszanego metalu. Jeden ma stalową kopertę, stalowo-złotą klamrę, niebieską tarczę z kamienia lapis lazuli i niebieski pasek ze skóry jaszczurki. Drugi ma stalową kopertę, niebieską tarczę z kamienia lapis lazuli oraz stalowo-złotą bransoletę.

pszczoła _gucci_04

Kolejny zegarek łączy stalową kopertę i bransoletę z czarną kamienną tarczą z onyksu. Jest dostępnych w dwóch wielkościach koperty – 38 mm oraz 42 mm. Podobnie koperta ostatniej edycji, 42 mm, jednak tutaj zastosowano czarny skórzany pasek ze skóry cielęcej ze stalową klamrą.

Grip | nowa linia unisex

Grip to nowa, tegoroczna kwarcowa linia zegarków unisex firmy. Ich zupełnie nowy design jest jednocześnie całkowicie nowoczesny i sugestywnie vintage. W zaokrąglonej kwadratowej obudowie umieszczono trzy okienka, w których białe obrotowe dyski pokazują odpowiednio godzinę, minutę i datę.

pszczoła _gucci_05

Dostępne warianty obejmują obudowę z żółtego złota z podobną bransoletą, z charakterystycznym logo Gucci. Inne, wykonane ze stali, oferują elegancki, nowoczesny wygląd. Dwie dodatkowe wersje są przymocowane do kolorowego paska ze skóry cielęcej. Jeden zielony ze stalową kopertą, a drugi bordowy z kopertą z żółtego złota. Każdy zegarek napędzany jest szwajcarskim mechanizmem kwarcowym Ronda i jest wodoodporny do 30 metrów.

pszczoła _gucci_06

Dodatkowe wersje Grip zostaną wprowadzone na rynek w tym roku. Wśród nich niebawem zobaczymy chronograf i ciekawostkę ze „słowem dnia”. Piero Braga, prezes i dyrektor generalny Gucci Timepieces, mówi, że konstrukcja Grip nie pozwala na łatwą kategoryzację. Idąc o krok dalej, mówi, że jego wygląd łączy w sobie retro, nowoczesność, klasykę, a nawet futuryzm.

To naprawdę najlepszy możliwy dziś sposób na wyrażenie idei Gucci. Każdy model jest silnym wspomnieniem przeszłości, ale ma również głębokie powiązanie ze współczesnością i przyszłością”.

pszczoła _gucci_07

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close