Search

Piuarch i sugestywna instalacja architektoniczna

Podczas Milan Design Week 2019 Piuarch przedstawił „La foresta dei violini”. Instalacja znalazła się na Uniwersytecie Interni Human Spaces, a jej celem było przedstawienie wartości drewna świerkowego z doliny Fiemme (Trentino Alto Adige, Włochy). Był to swoisty hołd dla lasu Paneveggio, który uległ zniszczeniu między 29 a 30 października 2018 r. Burza i wiatr o prędkości 200 km/h zniszczyły wtedy 12 milionów drzew w Alpach.

Ponadto instalacja pokazuje relacje między naturą i muzyką, a także świerkami i sztuką. Dzięki temu właśnie drewnu życie otrzymują instrumenty, a w konsekwencji mają możliwość zrodzić się pełne emocji utwory.

Instalacja

Z loggii głównego dziedzińca Uniwersytetu Mediolańskiego wyłaniają się dwa duże pnie świerkowe. Korzenie zawieszone w pustce wychodzą na balustradę na dziedzińcu. Konstrukcja wspiera się na sztalugach architektonicznych. Wykonano je z przerobionego czerwonego drewna świerkowego.

Architektura z pewnością gra tu drugie skrzypce. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie natura w swojej okaleczonej postaci. Z korzeniami targanymi szumiącym wiatrem.

Artefakt architektoniczny jest tu pomostem między rzeczami ale także ideami. Ten geometryczny kształt, który znajdujemy w rzeźbieniu drewna, na przecięciu prostych form, jest sumą wielu osobliwości. Z tego powodu jest to najprostszy, a zarazem uniwersalny symbol związku z techniką i naturą, a także pomiędzy surowcem a transformacją. Wykonanie z przerobionego czerwonego świerku, jest tutaj archetypem pracy rzemieślnika, który tworzy, a także naprawia. Wymiary w instalacji są wzmocnione, a role odwrócone. Natura znajduje się z tego względu na pierwszym miejscu.

Las Paneveggio

„La foresta dei violini” jest sugestywnym symbolem zniszczonego Paneveggio Forest, znanego również jako Las Stradivari. Jest to hołd dla terytorium, lasów, a także natury. Ponadto hołd złożony społecznościom, które tworzą swoje rzemiosło dzięki środowisku naturalnemu. Ale także dla sztuki, przy której tworzy się rozmaite drewniane instrumenty jak również dla artystów, którzy grają na tych instrumentach, aby oddać emocjonalność w muzyce.

 

„La foresta dei violini” to projekt zaprojektowany przez Piuarch. Opiera się na koncepcji Nemo Monti. Projekt jest sponsorowany przez CityLife, a także organizowany przy wsparciu prowincji Trento i Magnifica Comunità di Fiemme. Ma patronat Università di Trento.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close