Search

Obrotowe krzesło Poltrona Frau i Ferrari

Fotel Ferrari & Poltrona Frau

Krzesło „Cockpit” to dosłownie Ferrari wsród obrotowych foteli. Za projekt mebla, wyprodukowanego przez firmę Poltrona Frau, odpowiedzialny był Flavio Manzoni, główny dyrektor artystyczny Ferrari, twórca najnowszych modeli GTC4Lusso oraz 812 Superfast.

Sylwetka krzesła inspirowana była oryginalnymi, ergonomicznymi fotelami samochodowymi Ferrari. Modularna konstrukcja mebla pozwala natomiast dostosować fotel do układu ciała osoby w nim siedzącej, zapewniając komfort i dopasowanie.

Poltrona Frau & Ferrari: wieloletnia współpraca

Marka Poltrona Frau projektuje wnętrza samochodów Ferrari od dwudziestu lat. Ich wieloletnia współpraca pozwoliła na wypracowanie wzajemnego uznania i zrozumienia wartości estetycznych reprezentowanych przez każdą z firm. „Poltrona Frau i Ferrari to marki, które od zawsze kojarzyły się z przywiązywaniem dużej wagi do detali. Charakteryzuje nas też miłość do zbalansowanej elegancji oraz doskonałego rzemiosła.”, tłumaczy Nicola Coropulis, dyrektor marki Poltrona Frau.

Najnowsze krzesło wykonane jest z włókna węglowego oraz skóry. Mechanizm obrotowy zamontowany w fotelu oparty jest na systemie oraz wyglądzie mechanizmu kierownicy montowanej w Ferrari.

W sprzedaży dostępne są dwie wersje mebla: President- model z przedłużonym oparciem oraz Executive o bardziej uniwersalnym, obłym kształcie. Oba warianty dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych- czarnej oraz klasycznej czerwieni Ferrari. Na specjalne zamówienie, w ramach programu „Tailor-Made” nabyć można fotel w kolorze brązowym.

„Najważniejszą rzeczą, której nauczyliśmy się od Ferrari to dbanie o szczegóły. Każdy detal ma swoje zastosowanie w danym projekcie.”, mówi Coropulis. „Prawdziwe piękno znajduje się w esencji danego przedmiotu i w sposobie, w jaki jest złożony”

Zobacz także:

Ferrari & Hublot- gdy moc łączy się z precyzją

Modułowy fotel Exocet

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close