Search

Apartamentowce projektu Renzo Piano, w Miami

Miami

Linia brzegowa Miami w dużej mierze zabudowana jest luksusowymi hotelami i apartamentowcami. Wydawać by się mogło, że nie ma tam już miejsca na kolejną inwestycję. Nic bardziej mylnego… Niedawno wybudowany Eighty Seven Park to otoczony w całości terenem zielonym, luksusowy kompleks mieszkaniowy, projektu Renzo Piano Building Workshop.

Renzo Piano przedstawia

Szesnastopiętrowy, przeszklony budynek pełen jest ciekawych smaczków takich jak na przykład zawieszone w powietrzu tarasy z przeszklonymi balustradami, kipiące zielenią ogrody z palmami i innymi tropikalnymi roślinami. Apartamentowiec góruje nad wydmami i plażą, a z okien mieszkań rozpościera się widok na Ocean Atlantycki. „To, co chcieliśmy osiągnąć projektując ten hotel to sprawić, by stał się częścią okalającej go natury. Pierwszy raz kiedy przyjechałem na miejsce planowanej budowy, usiadłem na piasku i zacząłem wpatrywać się w ocean. Byliśmy tam tylko my- przepiękny, potężny akwen i ja mały człowiek. Nie było niczego innego pomiędzy nami- tylko ocean, niczym nieograniczona wielka woda.”, mówi Renzo Piano.

Projektanci postarali nie ograniczać się także jeśli chodzi o wyposażenie pomieszczeń. Każdy nabywający tu mieszkanie ma prawo wyboru i personalizacji armatury łazienkowej oraz zabudowy kuchennej.

Paleta kolorów i stylów, używana przez projektantów ze studia RDAI inspirowana jest barwami elementów natury, znajdujących się w pobliżu North Beach. „Chcieliśmy, by mieszkańcy poczuli jedność z naturą, już w momencie przekroczenia progu własnego mieszkania”, mówi Denis Montel.

Mówiąc dokładniej, wnętrza mieszkań zachowane są w kolorystyce przedmiotów i roślin, znajdujących się w pobliżu budynku, jak na przykład kamienie, muszle, trawa morska, kawałki drewna. Podłogi wykonane z jasnego dębu oraz lastriko nawiązują do bieli piasków Miami. Przeszklone ściany wydają się być „wpuszczone” w podłogę i sufit, przez co dodatkowo sprawiają wrażenie zacierania się granicy między wnętrzem mieszkania, a tym co za szybą.

Tak, jak zapewniają to projektanci z Renzo Piano Building Workshop oraz RDAI „Wszystkie apartamenty zostały zaprojektowane tak, by za każdym razem, gdy mieszkaniec wchodzi do apartamentu, widok na ocean i Miami dosłownie zapierał mu dech w piersiach.”

Zobacz także:

Samujana Holiday Villa- wakacje marzeń w Tajlandii

Luxury escapes – eko hotele

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close