Search

Zaha Hadid – marmurowe mini dzieła

Zaha Hadid- Citco Collection 2015

Zaha Hadid okiełznała twardy marmur by zaprezentować precyzyjnie wycięte organiczne kształty kolekcji wazonów i stolików, stworzonych w ramach kolekcji dla Citco.

Piękne marmurowe wazy Tau o organicznych kształtach to propozycja Zahy Hadid na uzupełnienie formalnego wystroju wnętrz. Jednocześnie delikatne, kruche jak płatki kwiatów i mocne poprzez zastosowany materiał. Estetyczna wizja Hadid bazuje na skrajnościach łącząc przeciwstawne charakterystyki w jedną estetyczną formę.

Stoliki Quad to wspaniały przykład prezycji i okiełznania twardego kamienia. Wykonane z czterech różnych rodzajów marmuru: bianco covelano, bianco carrara, bardiglio nuvolato i statuario, stanowią mocny I charakterystyczny focal point wnętrz. Centryczny układ płatków marmuru składających się na blat stolików daje spektakularne wrażenie w kontakcie ze światłem. Forma fizyczna stolika jest kontynuowana w postaci plastycznego cienia na gładkiej powierzchni podłogi. Blat płynnie przechodzi do pozycji wertykalnej, przemieniając się w solidne nogi wykonane z tego samego budulca.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close