Search

Zbalansowana biżuteria Kasi Wójcik

Biżuteria Balance projektu Kasi Wójcik

 

Po trzech autorskich kolekcjach geometrycznej, asymetrycznej biżuterii, Kasia Wójcik postanowiła podjąć dialog z kształtem najdoskonalszym i najprostszym z możliwych – kołem. Romans ten zaczyna od kolekcji Balance, w której stara się tworzyć przestrzeń za pomocą prostych, ażurowych form. Każdy egzemplarz wykonywany jest ręcznie, w jej warszawskiej pracowni, wyłącznie w srebrze i złocie.

Kolekcji towarzyszy kampania autorstwa Justyny Dudek, w której fotografka stworzyła portret kobiety naturalnej w swojej zmysłowości, emanującej harmonią i wewnętrznym blaskiem.

Projektantka biżuterii

Kasia Wójcik jest projektantką biżuterii i złotniczką, tworzącą swoje kolekcje ręcznie, w Warszawie. Trafiają one stąd do klientek na całym Świecie – dzięki obecności na targach i wydarzeniach modowych w Berlinie, Monachium, Vicenzie czy Brukseli. Doceniły ją polskie i międzynarodowe media (m.in. Vogue Italia). Projektowania kobiecych ozdób i złotnictwa uczyła się w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach kilku wybitnych artystów złotników. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Minimum”, a jej prace konceptualne znajdują się m.in. w Muzeum Współczesnej Sztuki Złotniczej w Legnicy.
Sama o sobie mówi:
Projektowanie jest dla mnie sposobem twórczego wyrażania siebie i sposobem na życie.Pasją totalną – w pełnym tego słowa znaczeniu.Według mojego konceptu, biżuteria powinna być wyjątkowa, szlachetna i ponadczasowa.
W to, co robię, wkładam całe moje serce i umiejętności. Każde spotkanie z klientkami, które są niezwykle inspirującymi kobietami, motywuje mnie do dalszego tworzenia i rozwijania się.
Zobacz także:
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close