Search

110 lat Montblanc

Montblanc The Ultimate Serpent 1

Nazwa Montblanc nie jest obca miłośnikom zegarków. Kojarzona jest z najwyższą precyzją wykonania oraz niecodzienną elegancją. Szwajcarska marka znana jest z linii takich jak Villeret, TimeWalker czy Nicolas Rieussec. Co więcej, na przełomie dwudziestego wieku marka rozpoczęła również działalność związaną z produkcją piór i długopisów, nawiązując współpracę z niemieckimi producentami. W ostatnim czasie, pióra Montblanc świętują swój oficjalny powrót jako eleganckie i niezbędne akcesoria smakoszy wyszukanej klasy.

110 lat Montblanc

Marka, która ma swoją siedzibę w Hamburgu, w tym roku świętuje 110 rocznicę powstania pod nazwą Simplo Filler. Powraca więc do korzeni, prezentując jedyne w swoim rodzaju pióro inspirowane oryginalnym modelem Rouge et Noir, którego znakiem charakterystycznym jest motyw kobry. Produkt pierwszy raz wprowadzony został w 1909 roku. Skonstruowany był z czarnego ebonitu oraz dopasowanej, czerwonej nakrętki. Nie od razu stał się znany i popularny. To niewielkie dzieło sztuki zostało docenione dopiero później, kiedy na jego wierzchu pojawiło się logo Montblanc. Wtedy zwojowało rynek piór wiecznych, wraz z innym modelem – Meisterstück – lśniącym, czarnym długopisem, który został najściślej skojarzony z marką. Obecnie, pozostałe oryginalne modele Rouge et Noir cieszą się wielkim zainteresowaniem, a na aukcjach osiągają niewyobrażalne ceny!

Rouge & Noir

Uczczenie formy Rouge & Noir jest częścią tegorocznej kolekcji Montblanc’s Heritage Collection, wspominającej projekty z lat 20. Modele pojawiają się na rynku w wersjach niemal biżuteryjnych. Rouge et Noir Ultimate Serpent Limited Edition 1 waży 130g, z czego 99g stanowi różowe złoto (jeszcze nigdy nie wykorzystano tak dużej ilości złota przy produkcji pojedynczego pióra). Inne elementy wyposażone zostały w zestaw około 15.34 karatów ciemnoniebieskich szafirów, które przechodzą następnie w lśniącą zwiniętą kobrę stworzoną ze 153 indywidualnie szlifowanych diamentów. Po zdjęciu nakrętki, ukazuje się druga kobra, której oczy stworzono z dwóch rubinów. Na końcu nakrętki znajduje się 6,15 karatowy diament Montblanc. Ile kosztuje taki model? Około 1,36 milion dolarów!

Limitowane edycje

Kolejny ekskluzywny model, Imperial Serpent Limited Edition 3, posiada 55 indywidualnie szlifowanych diamentów ułożonych w kształt węża oraz 106 szafirów otaczających korpus pióra. Powstały tylko trzy takie produkty, a każdy z nich zwieńczony został 2,25 karatowym diamentem Montblanc.

The Royal Serpent Limited Edition 10 łączy w sobie motyw skóry wężowej oraz detali stworzony z białego złota. Na każdym z dziesięciu modeli, kobra wyposażona jest w zestaw szlachetnych kamieni (w tym rubinów), a zakończenie składa się z 72 pojedynczych diamentów.

Ostatni, The Serpent Limited Edition 110, zrobiony został z grafitowego tytanu z kobrą z białego złota owijającą się wokół korpusu. Jej wykonane zostały z rubinów, zarówno na uchwycie jak i główce pióra. Perłowe logo Montblanc lśni jasną żywicą. Wyprodukowano 110 takich modeli, z okazji 110 urodzin współpracy z marką.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close