Search

Pływający hotel Off Paris Seine

Pływający hotel Off Paris Seine

Plan rewitalizacji nadrzecznej części Paryża i przeobrażenie Sekwany w 21-wszą dzielnicę jest na dobrej drodze, co można stwierdzić po tym, gdy pojawił się tam pierwszy w kraju pływający hotel. Nosi on nazwę Off Paris Seine, a tymczasowo zacumowany jest pomiędzy dworcami Gare d’Austerlitz oraz Gare de Lyon. Został zbudowany według projektu morskiego architekta Gérarda Ronzattiego z Seine Design. Wraz ze współ-wizjonerem Christophem Gallineau utworzyli zespół o nazwie Citysurfing, by powołać swoją ideę do życia.

Dziewiętnaście wyprodukowanych komponentów przemierzyło trasę w dół rzeki z
Le Havre, francuskiego portowego miasta w północno-zachodniej części kraju, by znaleźć się w Paryżu, gdzie zostały złożone w całość. Efektem końcowym jest elegancko zaprojektowana bryła, która dyskretnie wtapia się w otoczenie, chroniąc przy tym przepiękny, tak znany widok na Sekwanę.

Przeszklenie przechodzące przez środek hotelu, sprawia, że jego korytarz główny jest skąpany w słonecznym świetle, a tym samym podkreślone zostają metaliczne palety wchodząc w skład konstrukcji budynku. Miedziany kontuar recepcyjny, zwieńczony dwutysiącletnim kawałkiem drewna rodzaju Vitex parviflora oświetla żyrandol włoskiej firmy Opinion Ciatti. „Jest to perełka, którą uraczyliśmy nasze wnętrze”- mówi Tal Lancman, który wspólnie z Maurizio Galante odpowiadali za wystrój hotelowego interioru.

Łącznie znajduje się tu 58 pokoi z widokiem na lewy lub prawy brzeg rzeki, jednakże największy podziw budzi apartament „Zachodzącego Słońca”. Z niekończącym się widokiem na rzekę, wypełniony po brzegi promieniami słońca, odbijającymi się od miedziano-mandarynkowych ścian, sprawi, że poczujesz się jak w unoszącej się bańce, mówi Lancman. „Budząc się w tym apartamencie będziesz miał wrażenie, że znajdujesz się w sercu płomienia lub w gigantycznej kapsułce witaminy C”- kontynuuje. „Wypełni cię po brzegi pozytywną energią”.

Jeżeli nie wystarczą ci zapewnione przez hotel atrakcje, takie jak odkryty basen lub nieziemskie koktajle podawane w hotelowym barze, ruszaj na suchy ląd, gdzie plażowe kluby oraz bary zlokalizowane w 13-stej dzielnicy na pewno spełnią twoje oczekiwania.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close