Search

Brazylijski design

Męski, wyrafinowany i ponadczasowy design był prośbą klienta – młodego angielskiego biznesmena, który niedawno przybył do Brazylii i jest wielbicielem pracy biurowej. 

Harmonia i spójność

Do istniejącej konstrukcji nowo oddanego przez firmę budowlaną mieszkania, wprowadzono kilka zmian w planie. Wszystkie kierunkowano na to, aby zagwarantować płynność i integrację przestrzeni.

Układ, zaprojektowany z myślą o gościnności i serdeczności, cechuje się dobrze skomponowanymi i współgrającymi przestrzeniami.
Nie ma tu żadnego pokoju jednoosobowego ani małych odosobnionych pomieszczeń. W tym mieszkaniu znajdują się przede wszystkim harmonijne przestrzenie z wieloma funkcjami, które można aktywować w zależności od okazji.

Aby nadać osobowości i lepiej zaakcentować męski charakter projektu, ważnym motywem uczyniono drewno w czerni z unikatowym designem opracowanym przez biuro, zwieńczonym metalowymi akcentami. Zestaw przesuwnych i obrotowych drzwi tworzy czarną, wyrafinowaną i lekko przemysłową przestrzeń, która kontrastuje z szarymi odcieniami reszty struktury.

Brazylijskie wnętrze

We wnętrzu skorzystano z nieoczywistych rozwiązań. Biuro nie pracowało z międzynarodowymi markami, znanymi młodemu Anglikowi, starało się jednak przedstawić klientowi interesującą próbkę brazylijskich mebli i wzornictwa. Zaproponowano takich klasyków jak Zanine Caldas i Sergio Rodrigues, Jader Almeida czy Ronald Sasson. Wprowadzono także młodsze lecz nie mniej utalentowane nazwiska, jak Gustavo Bittencourt i Mula Preta. Wszyscy współistnieją w tym projekcie. Wynik tego połączenia jest zaskakujący, ponieważ już zasadniczo brazylijska forma, gama kolorów, wykończenie i rozmieszczenie mebli gwarantują oryginalny rezultat. Wymyka się on jednak tradycyjnej formule prezentującej krajowy design.

Po raz kolejny Diego Revollo poszukując piękna, tworzy unikatowy projekt, w którym wzornictwo narodowe zapewnia oryginalność i przyciąga wielbicieli designu.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close