Search

Sanavi 313 dla miłośników designu i smaku

Sanavi 313

Nowa funkcja industrialnego obiektu

Sanavi 313 to nowe najmodniejsze miejsce na mapie Istambułu, które od całej gamy innych sklepów odróżnia niepopularna lokalizacja oraz niekonwencjonalny wystrój. Lokal znajduje się w obiekcie, który z swoim poprzednim wcieleniu służył jako serwis samochodowy Atatürk Oto Sanayi w północnej części miasta, znanej ze swojego industrialnego charakteru.

Rodzinna współpraca

Miejsce to powstało dzięki pomysłowi dwóch braci – Enisa i Amira Karavil. Pierwszy z nich pracuje jako architekt wnętrz, a drugi zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem obuwia. Puntk Sanavi 313 otwarty został w 2015 roku, a jego koncept opierał się na próbie kreacji miejsca dla wielbicieli i pasjonatów współczesnego designu, mody, sztuki oraz gastronomii.

Różnorodne przestrzenie

Na parterze budynku, który przeszedł renowację (nie pozbywającą go pierwotnego, surowego charakteru), znajduje się restauracja wzdłuż której eksponowane są najmodniejsze produkty, a piętro zaaranżowane zostało na biura Sanavi 313 Architects oraz Atelier.
Funkcjonowaniem studia projektowego zajmuje się Enis Karavil, który stworzył również limitowaną serię autorskich mebli zawierających w sobie kwintesencję estetycznego charakteru butiku. Jego własne studio projektowe ma na koncie realizacje w miastach takich jak Londyn, Nowy Jork, Istambuł czy Riyadh i zapracowało sobie na uznanie w sferze renowacji mebli czy zagospodarowywania historycznych przestrzeni.
Atelier prowadzi drugi z braci, Uziyel, który słynie ze swoich niesamowitych umiejętności, jeśli chodzi o tworzenie butów. Inspiruje się włoskimi szewskimi metodami, a Sanavi 313 oferuje całą gamę ręcznie wykonanego obuwia oraz toreb, która łączą w sobie nowoczesną, minimalistyczną estetykę z tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi. Jego produkty sprzedawane są również w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Danii, Niemczech, Ukrainie, USA, Chinach, Japonii, Korei, Dubaju czy nawet Kuwejcie i Katarze.
Parterowa restauracja prowadzona przez szefa kuchnia Müge Ergüla oferuje klientom butiki śniadania oraz lunch. Pełne kolacje serwowane są jedynie podczas prywatnych wydarzeń.

 

Zobacz także:

Artystyczny dialog w sklepie Loewe w Miami

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close