Search

Artystyczny dialog w sklepie Loewe w Miami

Miami Design Direct

Podczas wystawy Art Basel w Miami Beach, w zeszłym roku marka Loewe zaprosiła do współpracy czterech czołowych brytyjskich artystów w celu zaprojektowania swojego nowego sklepu Miami Design Direct. Dokładnie rok później przestrzeń sklepowa była już gotowa do aranżacji. Dyrektor kreatywny marki- Jonathan Anderson zdecydował się na dekoracje wnętrza, łącząc w jedną spójną całość dzieła dwóch wybitnych artystów- zmarłego już Williama McKeowna oraz ceramika Johna Warda. „W ich pracach jest coś niesamowitego, co skłoniło mnie do wyboru.”, mówi Anderson.

Anderson skompletował obrazy McKeowna i połączył z naczyniami stworzonymi przez Warda, którego miłośnikiem jest od lat.

Loewe łączy sztukę z modą

Anderson, który od teraz kolekcjonuje dzieła obu artystów, umieścił w sklepie olbrzymią platformę- szkielet starego spichlerza, który nawiązuje do hiszpańskiego dziedzictwa Loewe. To właśnie na nim eksponowane są dzieła ceramiczne Warda. Kolekcja zawiera serię naczyń o graficznych czarno-białych wzorach, a także ombré. Sposób w jaki Ward ozdabia swoje prace, lejąc farbę, nadaje naczyniom unikalnego, delikatnego wykończenia.

Natomiast abstrakcyjne, rozmyte obrazy autorstwa McKeowna, stanowią idealne tło dla ekspozycji torebek oraz akcesoriów Loewe. Paleta kolorów dzieł zawiera różne odcienie szarości, niebieskiego oraz żółtego.

Z tyłu sklepu ściany ozdobione są tapetą projektu McKeowna. Przedstawiają one stado szarych ptaków na pomarańczowym tle. Po środku wystawy sklepowej wisi obraz, także autorstwa McKeowna, utrzymany w szaro-niebieskiej kolorystyce.

Ekspozycję w sklepie będzie można podziwiać do końca marca tego roku.

„Tego typu wystrój sklepu jest świetnym przykładem na to, jak można łączyć sztukę z modą. To połączenie kilku dziedzin stanowi niesamowity artystyczny dialog.”, mówi Anderson.

Zobacz także:

Objects Nomades podczas Miami Art Basel

Nowy butik Elie Saab w Londynie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close