Search

Odnowa doskonała w Saxon Hotel Spa

Saxon Hotel Spa

 

W czasach kiedy liczba hotelowych kompleksów SPA nieustannie wzrasta, kolejne lokalizacje prześcigają się, aby zachęcić klientów jak najbardziej wyszukanymi oraz ekskluzywnymi atrakcjami.

Bogactwo naturalnych zabiegów

Najnowszy obiekt to hotel Saxon Spa, który powstał w Johannesburgu (RPA) i oferuje kulturę spa zrealizowaną na najwyższym możliwym poziomie, bez niepotrzebnej oprawy niesmacznego przepychu. To wyjątkowe miejsce, w którym nakreślona została relacja pomiędzy nowoczesnymi technikami odnowy oraz starożytnymi metodami stosowanymi w pierwszych słynnych łaźniach. Doświadczenia te odbywają się w stosunku do otoczenia, które jest dokładnie takie jak powinno – proste, stające się kontekstem do zabiegów, a nie jego główną częścią. W kompleks wchodzi osiem pomieszczeń do zabiegów, które prowadzą gości przez kompleksową podróż. Kolejno wliczają się w nie przestrzenie termalne takie jak sauna parowa, baseny z masażem, tureckie łaźnie czy himalajska słona sauna oraz zewnętrzna strefa regeneracji.

Szlachetny minimalizm

Filozofia Saxon Spa to swoiste świętowanie prostoty oraz luksusu, który sam w sobie nie jest przytłaczający. Procesy odnowy zostały dokładnie przemyślane. Przy zabiegach wykorzystywana jest ręcznie przerabiana himalajska sól, która dodatkowo jonizuje przylegające przestrzenie. W dwupoziomowym spa pojawiają się również żyrandole wykonane przerobionego z recyclingu szkła. Powietrze jest czyste, a minerały, które zostały do tego wykorzystane stymulują poprawę krążenia w organizmie oraz wzrost produkcji energii przez komórki.

Architektura wprowadzająca spokój

Projektant wnętrz, Stephen Falcke oparł estetykę pomieszczeń na prostych koncepcjach zestawiania ciemnego drewna, miedzi, lnianych tkanin oraz wody, która sama w sobie stała się materiałem definiującym przestrzeń. W rezultacie powstała przestrzeń Saxon Spa, która jest ciepła, w pewnym stopniu rustykalna. Na pewno potrafi sprawić, że odwiedzający ją goście odczuwają całkowite odcięcie od stresu i napięcia dnia codziennego i mogą w pełni świadomie oddawać się słynnym, tradycyjnym zabiegom odnowy ciała i duszy.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close