Search

Fotel Ula & Baba – wyobrażenie o kulturze Afryki

My Home Collection

 

Podróż do wyobraźni

Istnieją projekty, których estetyka mówi sama za siebie. Niektóre z nich opowiadają historię wywodzącą się z obrazów i graficznych sugestii zakorzenionych bardzo głęboko w naszej nieświadomej pamięci.
Nowa kolekcja foteli zaprojektowanych przez Serenę Confaloniero Ula & Baba dla marki My home collection jest swoistym procesem odnoszącym się do takich właśnie wspomnień. Meble są swojego rodzaju podróżą do wyobrażeń o dalekiej Afryce – ich forma, kolory oraz sama nazwa odnoszą się do uroczych i żyjących tradycji tego niezwykłego kontynenty.

Przywoływanie wyobrażeń

Tak jak zakup pamiątki przywołuje wspomnienie zapachów oraz obrazów, tak kolory inspirowane tropikalną florą oraz delikatnymi, miękkimi ziemistymi odcieniami przypominają tradycyjną odzież afrykańskich plemion. Ula & Baba wyrażają fascynację tymi niepoznanymi kulturami. Poza łączeniem kolorów, bardzo istotna stała się gra kontrastów, w poszukiwaniu środków na różnicowanie masy i formy konstrukcji oraz samego siedziska. Smukły, linearny monochromatyczny stelaż stał się konstrukcją pod wygodne, tapicerowane siedzisko.
Ula & Baba to produkt uniwersalny, który stał się produktem niezwykłym ze względu na wspomniane egzotyczne odwołania. Fotele pasują zarówno do wnętrz prywatnych jak i przestrzeni publicznych, wprowadzając w nie świeżą estetykę wyobrażeń o kulturze afrykańskiego kontynentu.

 

Zobacz także:

Obrotowe krzesło Poltrona Frau i Ferrari

Włoskie meble Ethimo w Mykonos Art Hotel & Spa

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close