Search

Rozmarzyć się w warszawskim Prive Room XOXO

Naboo

Apartament Prive Room XOXO to miejsce wyjątkowe – intymne i jednocześnie luksusowe. Mieszczące się w samym sercu warszawskiego klubu XOXO PARTY, przeznaczone do organizowania zamkniętych imprez dla specjalnych gości. Tą innowacyjną przestrzeń zaprojektowała pracownia architektoniczna Naboo.

Przyjemnie, luksusowo, komfortowo

Zaczęło się od pomysłu i pomieszczenia magazynowego w mieszczącym się nieopodal hotelu Sheraton, Placu Trzech Krzyży i Teatru Buffo warszawskim klubie XOXO, którego właściciele postanowili je wykorzystać jako wyjątkową strefę dla gości. Chcieli stworzyć tam klimat nowoczesnej „ekskluzywnej domówki”. Przestrzeni, w której można spędzić chwile na dobrej zabawie we własnym gronie, a jednocześnie w luksusowym miejscu. W efekcie współpracy z pracownią projektową Naboo (www.naboostudio.com) powstał klub w klubie z niezależnym barem, systemem nagłośnienia Void oraz przynależącymi do sali toaletami. Całość mieści się na powierzchni 53 m kw!

Wyzwania projektowe

– Sporym wyzwaniem było pomieścić wszystko na tak małej przestrzeni – mówi architekt Aneta Dudek ze studia Naboo. – Miałam jednak dużą swobodę w jej aranżacji. Inwestor wyraził swoje oczekiwania i udostępnił mi pomieszczenie. Wymogiem było umiejętne wkomponowanie mobilnych barów dla gości. Aneta Dudek podkreśla, że ta niewielka przestrzeń jest w stanie przyjąć jednorazowo nawet 70 ludzi. Goście lokalu mają możliwość przygotowywania sobie własnoręcznie drinków na mobilnych, wolnostojących barach marki Vondom. Dzięki live streaming mogą też przy okazji śledzić, co dzieje się na parkiecie obok apartamentu.

Pośród bieli

Przestrzeń wypełniona jest białymi pufami, stolikami i kanapami. Wszechobecną biel przełamuje czarny bar ze ścianą z lacobelu oraz kontuarem pokrytym płytkami Bisazza Frozen Garden. Ściany zdobią podświetlane sztukaterie, które po uruchomieniu scen świetlnych RGBW całkowicie zmieniają kolorystykę wnętrza. W zależności od nastroju, upodobań gości, okazji czy rodzaju muzyki może ono przybrać dowolną barwę. –  Było oczywiste, że gdy robimy salę klubową, to oświetlenie musi być na tyle uniwersalne, aby można było je bez problemów dostosowywać do oczekiwań gości, rodzaju imprezy czy granej muzyki – wyjaśnia Aneta Dudek. –  Zastosowany tu system inteligentny pozwala na stworzenie scen świetlnych w nieograniczonej gamie kolorystycznej, w każdym odcieniu i intensywności.

Unikatowe dekoracje

Minimalistyczne wnętrze przełamują mocne akcenty w postaci bogato zdobionych sztukaterii na jednej ze ścian – zostały wykonane specjalnie na zamówienie z pliku 3D pracowni –  oraz gigantycznych foteli w kształcie twarzy. Zwracającymi uwagę elementami dekoracyjnymi są także imponujących rozmiarów lampy, które wprowadzają do wnętrza element kobiecej subtelności, a jednocześnie podkreślają jego ekskluzywny charakter. Uwagę przyciąga też biała, półprzezroczysta kotara z udrapowanych firan, wydzielająca niewielką strefę w pomieszczeniu. To specjalna loża, która służy jako dodatkowa intymna przestrzeń tego apartamentu. Po opuszczeniu zasłonek można organizować tam spotkania dla specjalnych gości – tłumaczy autorka projektu. – Firany są przezierne, ale tylko do pewnego stopnia, więc jest możliwości oddzielenia się od innych osób znajdujących się w tym samym czasie w apartamencie.

 

Zobacz także:

Hotel Novotel Wrocław z nagrodą A’Design Award and Competition

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close