Search

mokosh cosmetics w scenografii Mata Kubaja

Mokosh showroom_Mat_Kubaj_pointofdesign.pl

Naturalny produkt zyskał naturalną i pełną elegancji scenograficzną oprawę. Szlachetna i zarazem klasyczna paleta kolorów oraz minimalizm zastosowanych środków wizualnych i dekoratorskich stwarzają poczucie równowagi między esencją marki, a jej zewnętrznym anturażem.

Inspiracją do stworzenia pierwszego showroomu dla mokosh cosmetics (polskiej marki naturalnych kosmetyków) był styl organiczny i natura. Kolorystyka panująca we wnętrzu to kolory ziemi, brązy, beże i czernie, które stanowią idealne tło do wyeksponowania kosmetyków marki. Główne materiały jakie zostały zastosowane w przestrzeni to drewno, rattan beton oraz naturalne tekstylia takie jak lny, plecionki czy boucla.

Showroom mokosh cosmetics, projekt: Mat Kubaj

W centralnej części wnętrza stanął stół z drewna orzechowego na którym są prezentowane nowości produktowe marki Mokosh. We wnętrzu postawiono również na nastrojowe oświetlenie, które tworzy całą atmosferę wnętrza. W projekcie znalazło się miejsce na duża palmę daktylową oraz sztukę abstrakcyjną na płótnie autorstwa Mata Kubaja, malowaną tuszem japońskim i barwioną liśćmi herbaty z motywem organicznym. Obraz domyka przestrzeń i stanowi „kropkę na i”.

Minimalistyczne opakowania kosmetyków mokosh stanowiły pewien punkt wyjścia, stąd brązy i czernie we wnętrzu jako dominująca baza kolorystyczna, podkreślająca tym samym produkty marki.

Na ścianach zastosowano efekt tzw. przecierki w odcieniach brązu, dzięki której mamy wrażenie przebywania w grocie, jaskini, jesteśmy jakby bliżej natury. Architektowi zależało na tym, aby wnętrze wpisywało się w główną filozofię marki mokosh, jaką jest minimalizm, jakość i piękno. 

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close