Search

Brutalizm w kuchniach IKEA od Raw-Edges

Kuchnia Bruta_RawEdges_Superfront_Ikea

Rynek masowy wydaje się żądać wyższej jakości. Czy jest to efekt postpandemiczny, czy ukłon w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości ciężko w tym momencie jednoznacznie stwierdzić, być może jedno i drugie jednocześnie. Część marek działających w tym segmencie, jak IKEA czy Zara Home, we współpracy ze światowej klasy designerami umożliwiają zasmakowanie designu klasy premium w cenach bardziej przyziemnych.

Po sukcesie kolekcji Vincenta Van Duysena dla hiszpańskiej Zara Home, kolekcji oświetlenia Sabine Marcelis dla IKEA, przyszedł czas na Superfront – szwedzką markę, która dostrzegła niewidzialną dotychczas lukę w ofercie meblowej. Podczas Stockholm Design Week 2023 firma zaprezentowała kuchnię Bruta, zaprojektowaną przez londyńskie studio projektowe Raw Edges. Superfront znana jest z ulepszania standardowych kuchni IKEA poprzez kolor i fakturę, ale tym razem zaproponowała coś zupełnie innego, na niespotykanym dotąd poziomie.

Kuchnia Brut, projekt: Raw Edges dla Superfront.

Kolekcja Bruta od Raw Edges upiększa kuchnie IKEA

Kuchnia to prawdopodobnie jedno z najbardziej funkcjonalnych miejsc w naszym domu; wymaga wysokiego poziomu praktyczności i wydajności. Jako studio projektowe naszym celem było znalezienie sposobu na włączenie radości do tej funkcjonalności — mówi Shay Alkalay z Raw-Edges.

Kolekcja Bruta Kitchen dla Superfront to nowa interpretacja podejścia marki do tchnięcia nowego życia w standardowe szafki IKEA. Asortyment obejmuje różne moduły – szafki dolne, szafki wiszące i szafki wysokie, a elementy można mieszać i dopasowywać, a także kupować niezależnie.Projekt Raw-Edges może być zastosowany w kuchni Ikea Metod dla użytkowników, którzy chcą wyremontować istniejącą kuchnię w domu lub pracują nad nowym modelem kuchni szwedzkiej firmy.

 

Projekt inspirowany brutalizmem jest zdefiniowany przez rzeźbione uchwyty i matowe powierzchnie. Podczas gdy szafki wiszące są dostępne w siedmiu kolorach, od szarego i zakurzonej zieleni po terakotę, brąz i mech, niskie szafki mają abstrakcyjne teksturowane fronty w kolorze złamanej bieli i czerni. Uzupełnieniem kolekcji są wysokie szafki dostępne w okleinie dębowej i czarnej z opcją uchwytów żeliwnych w kolorze czarnym matowym.Za inspirację kolekcji posłużyła epoka brutalizmu, w której betonowe płaskorzeźby służyły ozdabianiu minimalistycznej architektury.

 

Podobnie w przypadku Bruty zaprojektowaliśmy uchwyty o zakrzywionych liniach, które tworzą wrażenie płaskorzeźby w pięknych wzorach, dodając rzeźbiarski element do kuchni.

Premiera kolekcji Bruta Kitchen miała miejsce podczas Stockholm Design Week 2023.

Zobacz także:

Ikea i Sabine Marcelis – świetlista współpraca

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close