Search

Pedrali | pałac cudów na Warsaw Home 2019

pedrali sketch_WARSAW HOME

Pedrali, włoski producent współczesnych mebli z ponad 55-letnią historią pojawił się na tegorocznej edycji targów Warsaw Home. Do niedzieli 6-go października możemy podziwić najnowsze kolekcje marki na stoisku zatytułowanym #PedraliPalaceofWonders. Projekt tej bajkowej aranżacji jest zasługą mediolańskiej pracowni architektonicznej – Calvi Brambilla.

Salon Pedrali

Obszerne stoisko, o powierzchni ponad 200 m2, wybrzmiewa współczesną scenerią o eleganckim i minimalistycznym stylu. Zwiedzający odkrywają tu sekwencje czterech pokoi z rzeczywistymi aranżacjami, których nastrój definiują same produkty. Zaczynamy zatem od szerokiego salonu umeblowanego pastelowymi siedziskami z kolekcji Buddy autorstwa Busetti Garuti Redaelli i niskimi stolikami z tej samej kolekcji. Kompozycja opiera się na kontraście mebli z ziemistym odcieniem podłogi

Héra_family_2019_ pedrali
Héra

Restauracja Pedrali

Za tą strefą znajduje się korytarz z widokiem na pokoje pałacu cudów. Pierwsza aranżacja przedstawia eleganckie otoczenie, przywodzące na myśl najlepsze restauracje na świecie. To przytulna, minimalistyczna przestrzeń o neutralnych barwach w stylu północnoeuropejskim. W rzeczywistości wspaniale komponuje się z klasyczną włoską koncepcją elegancji i prostoty, akcentowaną przez gipsowe płaskorzeźby i ozdoby na ścianach. Héra, fotel zaprojektowany przez Patricka Jouina, zajmuje centralne miejsce. Ucieleśnia on koncepcję lekkości, łącząc go z komfortem i przytulnością. Kluczową cechą tego krzesła jest drewno – najbardziej szlachetny z naturalnych surowców. Francuski projektant postanowił podkreślić ten element, nadając mu niezwykle wyrafinowaną, płynną formę. Zestaw uzupełniają stoły Inox i lampy wiszące Tamara autorstwa Basaglia Rota Nodari.

Arki-Table-adjustable_family_pedrali
Arki, Temps

Biuro Pedrali

W drugim pomieszczeniu Pedrali przedstawia elastyczność nowoczesnych przestrzeni do pracy. Reprezentują ją fotel managerski Temps, autorstwa Jorge Pensi, wraz ze stołem Arki o regulowanej wysokości blatu. Całość uzupełnia Boxie, nowoczesny system przechowywania na kółkach zaprojektowany przez duet Claudio Dondoli Marco Pocci, jednocześnie lekki i funkcjonalny. Nie zabrakło rozwiązań akustycznych, ponieważ długa ściana boczna jest wyposażona w panele dźwiękochłonne Snooze zaprojektowane przez Marcello Zilianiego. Warto zaznaczyć, że do akustyki w biurach przywiązuje się coraz większą uwagę, gdyż znacznie poprawia ona komfort pracy i czyni przestrzeń przytulniejszą.

Inspiracje Pedrali

Następne pomieszczenie przedstawia piękny nowoczesny śródziemnomorski taras z bajkową atmosferą. Blednące światło słońca na horyzoncie tworzy przede wszystkim uderzające wrażenie głębi. Jest to idealne tło do prezentacji Tribeca projektu CMP Design. Inspiracją kolekcji są klasyczne krzesła ogrodowe z lat 60. wykonane ze stali i plecionego sznurka.

Jamaica_family_2019_pedrali
Jamaica

I wreszcie okna w stylu lat 70. stanowią tło stołu Babila. Jego elegancję podkreślają ciemne kolory i zestawienie z tapicerowanymi fotelami Vic, zaprojektowanymi przez Patricka Norgueta. z kolei bardziej intymny obszar prezentuje stoły Lunar, projektu rodzinnego zespołu Pio e Tito Toso uzupełnione przez kolekcję krzeseł Jamaica. Tu inspirację zaczerpnięto ze słynnego, mediolańskiego baru Jamaica, który w XX wieku był centralnym miejscem spotkań intelektualistów i artystów. Projekt CMP Design, pomimo współczesnego wyglądu, sięga w przeszłość interpretując historyczne formy z odrobiną humoru. Połączenie różnych materiałów, takich jak drewno, metal i tapicerka, stanowi przykład włoskiego „know-how”, jednego z mocnych stron Pedrali. 

Produkty Pedrali należą także do głównych bohaterów części wypoczynkowej ustawionej w recepcji Hali F. Babila Lounge autorstwa Odo Fioravantiego, Buddy projektu Busetti Garuti Redaelli oraz sofa Social z zaokrąglonymi modułami Patricka Jouina, elegancko urządzają to miejsce i zapraszają gości na chwilę przerwy i relaksu.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close