Search

McCormick House | Past, Present, Future

mccormick house 01

Przez wiele lat McCormick House był klejnotem ukrytym przed światem, niemal niewidocznie połączonym z Elmhurst Art Museum. W 1997 roku zbudowano korytarz, który połaczył go z głównym budynkiem instytucji. Najnowsza wystawa muzeum nosi tytuł McCormick House – Past, Present, Future. Prezentuje go w całości, jako prywatny dom jednorodzinny, zaaranżowany nowoczesnymi meblami z połowy XX wieku.

mccormick house 02

Aranżacja McCormick House

Kuratorem wystawy jest architekt wnętrz Robert Kleinschmidt. Jest ona rozwinięciem instalacji z 2018 roku, kiedy Kleinschmidt przedstawił skrzydło domu dla dzieci z wystrojem z epoki. Stanowi także kontynuację rozpoczętego w 2017 roku projektu przywrócenia domu do stanu zbliżonego do pierwotnego projektu architekta Ludwiga Miesa van der Rohe, w tym usunięcia korytarza.

Wystawa Roberta pomoże naszym gościom zrozumieć domową stronę obiektu dzięki meblom z epoki i zilustrować jego historię jako rezydencji”, mówi John McKinnon, dyrektor wykonawczy muzeum.

mccormick house 03

Historia McCormick House

McCormick House składa się z dwóch elementów modułowych o powierzchni 2000 stóp kwadratowych. Został skonstruowany jako prototyp masowo produkowanych domów modułowych na zachodnich przedmieściach Chicago. Jednak innowacyjne konstrukcje zaproponowane przez współtwórców, Roberta Halla McCormicka III i Herberta S. Greenwalda, nie przyciągnęły wystarczającej liczby nabywców, a budowa wspomnianego założenia nigdy się nie rozpoczęła.

mccormick_house 04

McCormick i jego żona, poetka Isabella Gardner, mieszkali w domu w latach 1952–1959. Następnie, w 1961 roku Arthur i Marilyn Sladek mieszkali tam z rodziną przez dwa lata. Po nich, do 1991 roku mieszkali w nim Ray i Mary Ann Fick. Dom stał pusty do 1994 roku, kiedy to przeniesiono go do obecnego miejsca przylegającego do muzeum. Instytucja kupiła ten budynek i używała go jako biura administracyjnego w latach 1997–2015.

mccormick_house 05

O wystawie

Najciekawszym wydarzeniem związanym z wystawą są cotygodniowe wycieczki w niedzielne popołudnia od 15 września. Warto dodać, że przewodników jest byłym mieszkańcem domu. Wykład „Zachowanie nowoczesnego domu” historyk architektury Susan Benjamin zaplanowano na 5 października. Z kolei panel dyskusyjny „Zachowanie szklanych domów w Chicago” odbędzie się 26 października. Obydwa spotkania obejmują kontekst i uczczenie trwałego dziedzictwa architektonicznego Chicago.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close