Search

LOOP | prywatna sala koncertowa

05_ZHVR_LOOP_courtesy ZHVR

Specjalna edycja dźwiękowej wyspy – LOOP – to efekt pierwszy raz podjętej współpracy L-Acoustics i Zaha Hadid Virtual Reality Group (ZHVR). Dwa ośrodki badające i rozwijające technologię przyszłości połączyły siły. W rezultacie powstała prywatna sala koncertowa.

Technologie L-Acoustics Creations

L-Acoustics to światowy lider w dziedzinie wysokiej jakości dźwięku. Potwierdza to współpracując z najbardziej znanymi na świecie centrami sztuki i salami muzycznymi. Dział w firmie, L-Acoustics Creations, rozwija technologie dźwiękowe do przestrzeni mieszkalnych, kulturalnych i eksperymentalnych. Charakteryzują się one niezrównaną charakterystyką dźwięku i zaawansowaną Immersive Hyperreal Sound. Rozwiązania audio L-Acoustics pierwotnie stworzono z myślą o profesjonalnych obiektach, jak sale koncertowe. Skonfigurowano je ponownie jako Island – wyspę, osobiste audytorium z platformą wielokanałową.

03_ZHVR_LOOP_courtesy ZHVR

Zaha Hadid Virtual Reality Group

Zaha Hadid Virtual Reality Group (ZHVR) to specjalistyczna jednostka badawcza w Zaha Hadid Architects (ZHA). Jest ona dedykowana badaniu nowych możliwości pojawiających się technologii immersyjnych. LOOP łączy dźwięk w najwyższej rozdzielczości z Immersive Sound Art (L-ISA) L-Acoustics z charakterystycznym językiem projektowania ZHA i ciągłym rozwojem innowacyjnych koncepcji przez studio.

Brzmienie LOOP

Pod płynną powierzchnią LOOP ukryty jest szereg najnowocześniejszych urządzeń i oprogramowania. Technologia L-ISA Bubbles wraca do podstaw odtwarzania muzyki, w pełni przywracając bogatą, wielowymiarową charakterystykę współczesnych profesjonalnych nagrań. Zakodowane w zastrzeżonym formacie Blu 23.1, BluBubbles zapewnia potężne wrażenia na poziomie koncertu w domowym zaciszu.

08_ZHVR_ LOOP _Render: Line Creative

LOOP umożliwia użytkownikom doświadczanie dźwięku z perspektywy artysty lub całkowite zanurzenie się w najbardziej realistyczny dźwięk podczas oglądania filmu. Wszystko zawdzięczamy bezbłędnemu dźwiękowi o niespotykanej czystości, dynamice i realizmie za pośrednictwem. Gwarantują go 24 niezależne kanały.

Kształty LOOP

Aby zdefiniować krzywoliniowe geometrie LOOP, ZHVR zainspirował się naturalnymi formami i współczesną inżynierią. Płynnie wykorzystują one technologię L-Acoustics, jednocześnie wizualnie podnosząc bryłę, jakby unosiła się nad powierzchnią podłogi. Dodatkowo zintegrowane oświetlenie podkreśla ten efekt i zmienia się w zależności od zastosowania.

07_ZHVR_ LOOP _Render: Line Creative

Domowe audytorium LOOP jest dostępne w różnych wykończeniach, od ręcznie wykonanej stolarki drewnianej po włókno węglowe. Detale i materiały dobrano w celu zapewnienia optymalnej wydajności akustycznej.

Technologia VR

Projekt pilotażowy ZHVR, czyli proces projektowania LOOP w całości oparto o opracowaną przez grupę technologię VR. Przy wstępnych szkicach wykorzystano immersyjne oprogramowanie do modelowania.  Natomiast symulacje rzeczywistości mieszanej umożliwiły ocenę ergonomii i materiałów użytych w projekcie. W efekcie, podczas opracowań, zapisano wszystkie iteracje, w tym wkład współpracownika technologicznego. Można je teraz zaprezentować klientowi jako wciągający pokaz VR w wysokiej rozdzielczości.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close