Search

[AR] T Walk | sztuka interaktywna

02_apple_today-at-apple-art_art-walk-nick-cave

Technologiczny potentat podjął współpracę z gwiazdami sztuki tworząc wspólnie zupełnie nową eksperymentalną inicjatywę. Odkrywa ona kreatywny potencjał i oczarowuje nowymi projektami. Z pomocą nowojorskiego New Museum, Apple [AR] T Walk tworzy sztukę dla szerokiej publicznej w rozszerzonej rzeczywistości. Autorami prac są Nick Cave, Carsten Höller, John Giorno, Nathalie Djurberg, Hans Berg i Cao Fei. Nowe dzieła pojawią się w Londynie, San Francisco, Nowym Jorku, Paryżu, Hongkongu i Tokio.

00_apple_today-at-apple-art_art-walk-pipilotti-rist
Pipilotti Rist

Projekt wystartuje już 10 sierpnia i potrwa co najmniej do końca roku. Równocześnie dziesięć osób uzbrojonych w iPhone’a, aplikację [AR] T i słuchawki, pod opieką członka zespołu Apple, obejrzy sześć interaktywnych wystaw lub dzieł. Każdy z pokazów potrwa od pięciu do dziesięciu minut. Widzowie będą mogli także robić zdjęcia i nagrywać filmy.

04_apple_today-at-apple-art_art-walk-john-giorno
John Giorno

Żaden z artystów zaangażowanych w projekt nie pracował wcześniej w AR. Ale Apple i New Museum mają nadzieję, że projekt pozwoli dostrzec pełen twórczy potencjał AR artystom i  szerszej publiczności.

06_apple_today-at-apple-art_art-walk-cao-fei
Cao Fei

„Rzeczywistość rozszerzona jest medium dojrzałym do dynamicznego i wizualnego opowiadania historii, które może rozszerzyć praktykę artysty poza studio lub galerię na tkankę miejską” – mówi Lisa Phillips z New Museum.

05_apple_today-at-apple-art_art-walk-carsten-holler
Carsten Holler

Nick Cave stworzył dodatkowo kolejny wciągający element AR, Amass. Będzie można go oglądać w sklepach Apple w 20 krajach i rozpocznie się w tym samym dniu co [AR] T Walk. Co więcej [AR] T Lab, czyli bezpłatne warsztaty w Apple właśnie się rozpoczynają. Stworzyła je Sarah Rothberg, nowojorska artystka i profesor NYU, która już pracuje z AR i VR. Sesje poprowadzą uczestników przez tworzenie sztuki AR za pomocą prostego kodowania Swift Playgrounds.

07_apple_today-at-apple-art_art-lab-sarah-rothberg
Sarah Rothberg
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close