Search

Sonos | The Brilliant Sound Experience

Sonos 01

„Co muzyka naprawdę robi dla umysłu?”

Ekspert dźwięku Sonos na nowej wystawie pyta: „Co muzyka naprawdę robi dla umysłu?”.
W ten weekend Sonos świętuje pojawienie się Asystenta Google w bezprzewodowych systemach muzycznych przedstawiając The Brilliant Sound Experience. To naprawdę wciągająca, oddziałująca na wiele zmysłów instalacja w londyńskiej dzielnicy Soho. Wykorzystując muzykę The National i slowthai, ma za zadanie odkryć kluczowe elementy, które składają się na charakterystyczny dźwięk Sonos.  Zaprasza do usłyszenia, i co niezwykłe, zobaczenia go na własne oczy.

Deklaracja misji Sonos koncentruje się na inspirowaniu świata do „lepszego słuchania”, i jako taka, wystawa wizualnie zdekonstruuje doznanie dźwiękowe. Tak więc bada jak działa dźwięk, jak zmienia się w muzykę i dlaczego rezonuje z nami na poziomie emocjonalnym. Goście zobaczą wizualizacje reakcji mózgu na muzykę w czasie rzeczywistym, co pozwoli im fizycznie wejść w dźwięk.

Instalacja nawiązuje ciekawie do tego, co Google zaprezentował na Uniwersytecie Johns Hopkins Arts + Mind Lab na początku tego roku w Salone del Mobile w Mediolanie. Wtedy badano w jaki sposób projekt, oświetlenie i architektura wnętrz bezpośrednio wpływają na nasz wewnętrzny spokój.

W Mediolanie goście zakładali reaktywne opaski na rękę wykonane przez Google, które monitorowały tętno, temperaturę ciała i wilgotność w celu śledzenia reakcji emocjonalnej. Na londyńskim pokazie opaski EEG zapewniają analizę naukową, śledząc wzajemne relacje między falami mózgowymi i falami dźwiękowymi. Wydarzenie wykorzystuje sugestywne utwory z wytwórni Beggars Group, specjalnie wybrane ze względu na ich zdolność do wywoływania reakcji. Goście mogą lepiej zrozumieć reakcje emocjonalne mózgu dzięki atrakcyjnym mapom wizualnym, które wyglądają jak fajerwerki kolorowych neuronów.

google-assistant-sonos-london-2

„Kiedy dźwięk staje się muzyką?”

Co więcej druga część wystawy pyta: „Kiedy dźwięk staje się muzyką?”. Ilustruje ją dynamiczna kompozycja amerykańskiego zespołu The National. Warstwy utworu Rylan” z nowego albumu „I Am Easy To Find” odkrywają się przed widzami. Natomiast brytyjski raper wypuszcza nowy singiel „Toaster” z debiutanckiego albumu „There’s Nothing Great About Britain”. Odwiedzający mogą rzeczywiście spodziewać się zagłębienia „zarówno dźwiękowo, jak i wizualnie”, wyjaśnia Scott Devendorf z The National.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close