Search

Wystawa „TUTTO PONTI” w paryskim muzeum MAD

MAD, Musée des Arts Décoratifs, exposition, 2018, Paris.

Wystawa „Tutto Ponti, Gio Ponti Archi-Designer” została otworzona w Musée Des Art Décoratifs w Paryżu, aby radować paryskie gusta. Wiadomo, że z pewnością cieszy się ogromnym uznaniem zarówno ze strony publiczność jak i krytyków. Chociaż grono odbiorców jest wymagające, to wystawa od pierwszych dni budzi niesamowite emocje.

Gio Ponti w MAD na dłużej

W efekcie takiego niesłabnącego zainteresowania MAD zgodziło się przedłużyć czas trwania ekspozycji do 5 maja 2019. Molteni&C, sponsor wydarzenia, który wypożycza wystawiane przedmioty, również wspiera decyzję muzeum. Działanie to z pewnością umożliwi wielu entuzjastom tego wielkiego mistrza projektowania i architektury zapoznanie z jego twórczością na żywo.

Kolekcja Heritage

Od 2012 roku, dzięki swojej kolekcji Heritage, Molteni&C realizuje wybrane projekty spośród klasyków mistrza. Przedmioty są wykonywane niezwykle skrupulatnie i zgodnie z oryginalnymi koncepcjami dizajnera, co jest możliwe w wyniku współpracy z samym archiwum twórcy. Z powodu takich zabiegów wszyscy pasjonaci artystycznych wizji artysty mogą podziwiać jego twórczość w murach paryskiego muzeum.

Przekrój możliwości włoskiego mistrza designu

Ekspozycja obejmuje ponad 500 przedmiotów, a także przedstawia długą karierę artysty – od 1921 do 1978 – podkreślając każdy aspekt jego pracy. Znajdziemy tam projekty architektoniczne, a także meble, ceramikę, lampy, szkło czy czasopisma. Ponadto niektóre z eksponatów prezentowane są po raz pierwszy.

 

 

Miejsce: Musée Des arts Décoratifs MAD
107, Rue De Rivoli
75001 Paris

Termin: 19 październik 2018 – 5 maj 2019

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close