Search

Hotel Arima – spotkanie nowoczesności z ekologią

 

W środku hiszpańskiego lasu Miramon a jednak niedaleko centrum miasta – Hotel Arima stanowi połączenie najlepszych aspektów obu tych światów.

Nowoczesność w otoczeniu przyrody

Hotel Arima jest przestrzenią, w której można spędzać przyjemne chwile. Mozna podziwiać piękną naturę, a także czerpać energię z bliskości tętniącego życiem miasta. To również miejsce, które cieszy zmysły niebanalną aranżacją hotelowej przestrzeni.

Ekologia i design

Budynek stworzony został tak, aby nienachalnie wtapiać się w krajobraz. Jest kompozycją nakładających się na siebie brył, dzięki czemu tworzy się nietypowa struktura hotelu Arima. Zapewnia to również szczególną łączność z otaczającym krajobrazem. Na pierwszy plan wysuwa się tu zastosowanie drewna tworzącego fasadę a także duże tarasy. Zastosowanie tego materiału jest celowe i stanowi niemal fundament dla filozofii, która przyświecała tworzeniu całego projektu.

Hotel Armima – ukłon w stronę natury

Cały budynek oparty jest na innowacyjnej koncepcji szacunku dla środowiska a także najnowocześniejszej technologii wykorzystującej czystą energię, taką jak energię geotermalną i aerotermalną. Zastosowano tu również systemy zbierania wody do oczyszczania czy selektywne zarządzanie odpadami. Architekci i dizajnerzy stworzyli ten projekt od początku do końca w oparciu o zieloną filozofię.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close