Search

Listone Giordano | Arena w Mediolanie

Michele De Lucchi w Listone Giordano (13)

Na mapie Mediolanu pojawiło się nowe fascynujące miejsce o nazwie Arena pod szyldem Listone Giordano. Całość została zaprojektowana przez światowej sławy architekta Michele De Lucchi. Ma to być przestrzeń inspiracji, dedykowana spotkaniom, dyskusjom, wymianie myśli i edukacji. Na inauguracji podczas Milan Design Week obecni byli właściciele Forestile.

Listone Giordano Arena

Historia miejsca obecnej Areny jest fascynująca. W latach trzydziestych znajdowała się tu historyczna restauracja La Penna D’oca zaprojektowana przez Giò Ponti. Była to wówczas kolebka kuchni futurystycznej krzewionej  przez niektórych członków ruchu futurystycznego, takich jak Marinetti, czy Filia. Miejsce tętniło życiem, chętnie odwiedzały je osoby związane ze sztuką i designem.

Michele De Lucchi
Michele De Lucchi w Listone Giordano

Monumentalne wnętrze Listone Giordano Arena tworzą kolumny i wielkie łuki. Siedziska dla gości zaprojektowano na wzór amfiteatru, tak by można było w nim organizować prezentacje, spotkania i pokazy. Jak twierdzi Michele De Lucchi, Arena to obiecująca przestrzeń wystawowa, bowiem nie koncentruje się jedynie na ekspozycji marki, czy relacjach kupującego i sprzedającego, lecz na wymianie kulturalnej, emocjonalnej oraz wiedzy. De Lucchi jest też autorem drewnianych instalacji podwieszonych pod sufitem oraz charkterystycznej rzeźby. Oczywiście drewno stanowi wiodący surowiec wykorzystany do zaaranżowania przestrzeni.

Michele De Lucchi w Listone Giordano (5)
Michele De Lucchi w Listone Giordano

Michele De Lucchi

Spotkanie z projektantem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Michele De Lucchi jest bowiem wybitną postacią, cenioną przez znawców designu na całym świecie. W okresie architektury radykalnej i eksperymentalnej udzielał się w ruchach: Cavart, Alchymia i Memphis. Zaprojektował meble dla najbardziej znanych włoskich i europejskich firm, takich jak Artemide, Olivetti, Hermès, czy Alessi. Realizował projekty architektoniczne we Włoszech i za granicą, w tym budynki mieszkalne, przemysłowe i kulturalne oraz siedziby firm. Projektował obiekty i systemy wystawiennicze dla muzeów, w tym Triennale di Milano, Palazzo delle Esposizioni di Roma, Neues Museum w Berlinie i Gallerie d’Italia Piazza Scala w Mediolanie. Z kolei dla Listone Giodrano stworzył kolekcje Natural Genius Medoc oraz Quadrone. Jego praca zawodowa zawsze szła w parze z osobistym zgłębianiem rzemiosła, architektury, designu i technologii. Architekt propaguje tworzenie w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska, jego filozofia bliska jest ideom Listone Giordano.

Michele De Lucchi (12)
Michele De Lucchi

Listone Giordano współpracuje z najważniejszymi osobistościami świata designu. Jedną z nich jest projektantka Paola Lenti, autorka nowego przestrzennego projektu Godron. Podczas inauguracji można było zapoznać się też z jej projektem Perigal. Na wydarzeniu obecna była również Irma Orenstein, kreatorka produktu Pearl. Na miejscu nie mogło zabraknąć także Joanny i Grzegorza Jezierskich, którzy za pośrednictwem showroomu Forestile prezentują tę włoską markę w Warszawie.

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close