Search

Campana Brothers | sukces braci z Brazylii

Campana-Brothers-Brazil-4

Campana Brothers to brazylijskie studio projektowe, stworzone przez Humberto Campana i Fernando Campana. Bracia często goszczą na pierwszych stronach gazet. W 1983 roku połączyli siły, aby stworzyć meble wykonane ze zwykłych materiałów. Chodziło im o wykorzystanie złomu i odpadów, takich jak tektura, liny, szmaty i ścinki drewniane, rury z tworzywa sztucznego i drut aluminiowy. Od 1997 roku niektóre produkty Campana Brothers, w tym krzesło Vermelha, zaczęto produkować i sprzedawać we Włoszech.

Kariera Campana Brothers

W 1998 roku Campana Brothers jako pierwsi brazylijscy artyści wystawili swoje prace w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Partnerował im wtedy Ingo Maurer, niemiecki projektant oświetlenia. W 2002 roku docenieni już projektanci wnętrz zaczęli tworzyć własną linię limitowanych edycji i unikatowych produktów. Wszystkie wykonywano ręcznie w studiu w Sao Paulo.

Campana-Brothers-Brazil-1

Przez lata Bracia Campana napotykali na swojej drodze zawodowej wiele przeszkód. Jednak w ich pamięci zapadł jeden szczególny moment.

„Trzeba przyznać, że najtrudniejsze było przejście z tworzenia unikatowych, jedynych w swoim rodzaju, limitowanych edycji na masową produkcję. Udało się to dzięki ludziom takim jak Massimo Morozzi, ówczesny dyrektor artystyczny Edry. To on wraz z zespołem chętnie rozpowszechnił naszą filozofię projektowania. Wykorzystał swoją wiedzę branżową i zaprosił nas do współpracy. Tak Vermelha została wprowadzona do produkcji w 1998 roku, pięć lat po jej stworzeniu w naszym studio. Początkowo myśleliśmy, że będzie to edycja limitowana, ale jak się okazało, jest nadal produkowana do dziś i jest to jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych projektów”.

TOP-Interior-Designers-Campana-Brothers-37-2

Oprócz tego niesamowitego epizodu Fernando Campana podkreślił również jako ważny punkt swojej kariery projekt New Hotel w Atenach w Grecji oraz projekt wnętrz kawiarni Campana dla Musée D’Orsay. Przede wszystkim New Hotel był to pierwszy projekt architektoniczny braci Campana. A co więcej, przy okazji po raz pierwszy projektanci wprowadzili do hotelu szkołę. Uczniowie oraz projektanci byli odpowiedzialni za recykling wszystkiego co możliwe w tym przedsięwzięciu. Jeśli chodzi o projekt Café Campana, Fernando podkreśla, że ​​

„byłem bardzo wdzięczny za to, że zaufano nam i dano wolną rękę. Dzięki temu mogliśmy stworzyć przestrzeń według naszej własnej wizji. Powołać ją do istnienia w miejscu, które samo w sobie jest arcydziełem”.

Brothers-Brazil-3

Misja Campana Brothers

„Uwielbiam wyzwanie polegające na szukaniu nowych pomysłów, odkrywaniu nowych sposobów pracy z materiałami, współpracy z różnymi ludźmi i wyobrażaniu sobie „nowych krajobrazów”. Uwielbiam być częścią ich codziennego życia i odkrywać sposoby na jego poprawę. Czy to na wsi, czy w mieście, poprzez obiekt, architekturę lub projekty społeczne. Proponujemy nowe sposoby doświadczania życia. Jednak najpierw trzeba wziąć w nim udział, aby zrozumieć co ludzi motywuje oraz jakie mają nawyki. Mamy poczucie spełnienia misji, gdy wiemy, że spełniliśmy potrzeby i oczekiwania klientów w oryginalnej realizacji. Uwielbiam, gdy wdrażane procesy i techniki idą w parze.” wyjaśniał Humberto Campana.

Każdy wyjątkowy produkt z inspirującej kolekcji Campana Brothers jest przez nich zaprojektowany. Niektóre projekty mebli na zamówienie są wynikiem udanej współpracy między brazylijskimi projektantami wnętrz i innymi artystami.

Brothers-Brazil-2

„Jesteśmy zawsze otwarci na nowe kooperacje. Często nasi partnerzy chcą być kojarzeni z naszą marką i naszym etosem, ale zwykle zaczynamy od wewnętrznego procesu laboratoryjnego. Musimy wyznawać podobne filozofie, aby  współpraca była wartościowa”- wyjaśnił Humberto.

Bracia Campana dedykują swoje inspirujące kolekcje miłośnikom sztuki i designu, którzy szukają nowych sposobów patrzenia na świat. Z dala od banałów i konwencjonalności korzystają z życia na innym poziomie.

„Nasz typ klienta to taki, który daje nam pełną swobodę tworzenia. Przewiduje przyszłość i szuka elementów, które będą stanowić wartość dodaną w postaci bardziej wygodnej, kreatywnej, kapryśnej przyszłości”, wyjaśnił Fernando Campana.

Brothers-Brazil-5

Przyszłość Campana Brothers

Obecnie projektanci wnętrz z Campana Brothers opracowują kilka projektów w swoich pracowniach w São Paulo. Pracują nad dużą wystawą indywidualną w ważnym muzeum w Rio. Jednak w tej chwili interesują się głównie projektami dotyczącymi skali miejskiej. Studio Campana Brothers w Nowym Jorku reprezentuje Friedman Bend. W Londynie i Paryżu znajdziemy ich dzięki Carpenters Workshop Gallery, natomiast w Rzymie są w Galleria O.

Pytani o trendy projektowe, które będą wyróżniać branżę projektowania wnętrz, Brazylijczycy uważają, że przyszłość należy do zrównoważonych rozwiązań i starożytnych technik rzemieślniczych.

„Oznacza to, że z uwagą przyglądamy się zasobom ludzkim, sprawiając, że pracownicy stają się częścią tego procesu i zachowują poczucie własnej wartości. Musimy uznawać ich znaczenie w całym procesie ”.

Fernando Campana to pasjonat brazylijskiego kunsztu i zrównoważonych zasobów. Uważa, że ​​największy problem polega na codziennej rutynie, do której przywykło społeczeństwo. Takiej jak nadmierne używanie smartfonów i mediów społecznościowych.

„Ta potrzeba posiadania natychmiastowych informacji i stałego kontaktu na wyciągnięcie ręki tworzy społeczeństwo niespokojnych ludzi. Więc może chciałbym zobaczyć świat, w którym ludzie mogą się rozłączyć i poświęcić czas, aby spojrzeć na swoje wnętrze.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close